12 апреля 2019, 16:57

Сортувати сміття з дитинства: школярі Дніпра вчаться самі і навчають батьків екологічній поведінці (ВІДЕО)

Сортувати сміття з першого класу. Учні та учениці 117 школи Дніпра долучилися до екопроекту від громадської організації “Гуртом”. У холі школи поставили різнокольорові контейнери, куди викидатимуть скло, залізо, папір та пластик відповідно. Керівництво закладу розповідає: для їхнього мікрорайону питання переробки відходів є актуальним. Ідея роздільного сміттєзбирання у 117 школі Дніпра виникла давно, реалізувати її допомогла громадська організація “Гуртом”. Правильно сортувати відходи навчають як старшокласників, так і малечу.
Тетяна Ковальова, голова ГО “Гуртом” : «Вони вже проінформовані як з цим працювати, як правильно все розкладати. Моя задача — маленькім дітям показати це на конструкторі Лего, щоб вони зрозуміли, щоб їм було цікаво це запам’ятати. Дорослішим  достатньо показати відео, поговорити про це. Щоб діти прийшли додому і розповіли своїм батькам, що так потрібно, я знаю, що так треба. Мама, тато, зробіть, як треба. Це моя мета».
 
Таїса Мусієнко, в. о. директора середньої школи № 117: «Діти стають свідками, як батьки все це спалюють, а ми цим дихаємо. Дуже хочеться, щоб батьки пішли нам назустріч, зрозуміли це. І стали нашими помічниками».
Першокласників до сортування сміття привчають в ігровій формі. Голова ГО “Гуртом” Тетяна Ковальова зазначає: найбільша мотивація для дітей — це гроші, які можна отримати, здаючи вторсировину.
 Тетяна Ковальова, голова ГО “Гуртом” : «Екопатруль може забирати сміття на переробку. І воно коштуватиме гроші. І діти на свої якісь плани збиратимуть — це їх мотивує». Таїса Мусієнко, в. о. директора середньої школи № 117: «Це проблема, коли ідеш до школи і бачиш, як летять сміттєві пакети. Або переступаєш через пластикові бутилки. Це дуже незручно, і насправді — дуже небезпечно. Хочеться зробити довкілля навколо нас все-таки чистіше».
Організація подарувала школі кольорові сміттєві коробки. Вони будуть стояти у холі, де всі учні зможуть ними користуватися.
Дар’я Матвієнко, учениця 11 класу: «У нас экология, мы на уроках это проходим. У нас есть агитбригады, мы тоже это всё проходим. Концерты, где команды рассказывают что нужно выкидывать, что не нужно выкидывать».
11-класниця Даша сортує сміття і вдома.
Дар’я Матвієнко, учениця 11 класу: «Наши родители захотели так сделать, ну, я их поддержала. У нас, можно сказать, точно такие же коробочки».
  Автор — Георгій Марков Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня - про це

09 Декабрь, 10:06
Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57
Фестиваль творчості учасників бойових дій “СТІЛ» вдруге відбувся у Дніпрі (КОМЕНТАР)

    Це поки що єдиний фестиваль подібного формату в Україні. Участь у ньому взяли близько 30 військових і волонтерів.

06 Декабрь, 22:15
Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Траси зі світлофорами, сови-роботи і павуки, якими керує сила думки. Обласний чемпіонат з робототехніки пройшов на Дніпропетровщині. Що з переліченого 

06 Декабрь, 19:17
Прогноз погоди на 7 та 8 грудня, вихідні. Дніпро і область (ВІДЕО)

06 Декабрь, 18:45
Рятувальники ДСНС провели відкриту перевірку вищого навчального закладу (ВІДЕО)

  28 постраждалих, 15 безвісти зниклих — результат пожежі, що сталася в Одесі. 4 грудня палала 6-поверхова будівля місцевого коледжу

06 Декабрь, 17:19
«Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка презентувала художньо-документальний фільм про Джона Поля Джонса (ВІДЕО)

    «Незбагненна доля капітана Поля»: дніпрянка Галина Солдатенко презентувала художньо-документальний фільм про американського мореплавця Джона Поль Джонса. Показ відбувся

06 Декабрь, 16:45
У Дніпрі планують звузити частину проспекту Слобожанський

  Про це стало відомо з відповідного проекту рішення міськради. Звузити планують проїжджу і пішохідну частину проспекту в районі будинків

06 Декабрь, 15:50