Національне свято: 16-го квітня полк “Дніпро-1” відзначав ювілейні 5 років. Привітати захисників України завітали міські та обласні чиновники, представники духовенства і родичі бійців полку. Гості заходу вручили військовим грамоти, нагороди й цінні подарунки…
Новітня історія України протягом останніх 5 років творилася силами ось цих людей — добровольців полку “Дніпро-1”. 14 квітня 2014 року — дата створення тоді ще батальйону “Дніпро-1” — нині є національним святом. Саме заснування унікального добровольчого руху — єдине, що стало на заваді експансії ворога, згадує почесний командир полку.
Юрій Береза — почесний командир і засновник полку “Дніпро-1”: “В 14-му році армії не було, і якраз добровольці Січеславщини, ну, це Січеславщина тоді об’єднала, але добровольці були з усієї України. Це ті люди, які з автоматами пішли проти російських танків. Це ті люди, завдяки яким якраз була зупинена пряма російська агресія. І якщо хтось сумнівається в тому, що плани Путіна були все ж таки розділить і розчленити Україну по річку Дніпро — вони не справдилися”.
Добровольчий рух народив славетних осіб. В’ячеслав Печененко — один із засновників полку “Дніпро-1”. Він брав участь у звільнені Маріуполя, пройшов бої від Азовського моря до Авдіївки. Каже: саме військові полку “Дніпро-1” після основних бойових дій і почали займатися реформуванням.
В’ячеслав Печененко — начальник ГУ Нацполіції Житомирської області, колишній командир полку “Дніпро-1”: “Тільки зі мною в Житомирській області біля десятка офіцерів “Дніпра-1” проходять службу, це в Дніпрі на різних посадах ГУ НП Дніпропетровської області, це патрульна поліція Краматорська і Славенська, це патрульна поліція Луганської області — скрізь керівники — наші бійці “Дніпра-1”. Тому ми і далі продовжуємо нести службу на благо України, і “Дніпро-1” буде тим локомотивом, який буде рухати і реформи, і розвиток України в тому числі”.
На урочистості завітав голова Дніпропетровської обласної ради. Пан Пригунов відзначив бійців полку нагородами та годинниками. Міський голова Борис Філатов теж є одним із засновників батальйону “Дніпро-1”, проте сам себе називає скоріше його “двоюрідним дідом”. До ювілею він підготував подарунок…
Владика Симеон теж був поруч, коли все це починалось — коли добровольці об’єдналися в полк “Дніпро-1” і наша область стала форпостом української державності. Церква ніколи не забуде тих воїнів, які віддали своє життя за її збереження, каже єпископ.
Владика Симеон — єпископ Дніпропетровський та Криворізький: “Я сьогодні радію, що 5 років люди є незабутніми, тому що оцей храм на території полку є увіковічненням тих, які загинули у цій кривавій війні, але насамперед є дуже багато сюди приходить родин, матерів, які сьогодні пам’ятають своїх побратимів, пам’ятають своїх дітей, які тут загинули. І в свою чергу церква, і народ Божий, на цьому святому місці завжди, кожного року приходить і молиться. І я дуже вдячний Богові, що в Дніпрі є такі місця, місця-локації зустрічей, місця-локації духовної підтримки”.
Автор – Станіслав Пивонос
Камера – Олександр Височин