Ось ми і підійшли до другого туру президентських перегонів, який відбудеться цієї неділі — 21 квітня. Вже у четвер дільниці почали отримувати бюлетені. Поліцейські, відповідно, будуть їх охороняти, а далі – забезпечувати порядок і під час голосування. Обстановка в минулому турі змусила правоохоронців зробити певні висновки і напередодні 21 квітня застосувати додаткових заходів.
Для забезпечення публічної безпеки та правопорядку під час другого туру виборів буде залучено майже 11,5 тисяч правоохоронців. З них 7,5 — це поліцейські, решта — курсанти, військовослужбовці Нацгвардії та рятувальники служби надзвичайних ситуацій. Останні, власне, вже провели інструктажі з усіма членами виборчих дільниць і перевірили роботу протипожежних систем. А весь їх особовий склад — у режимі підвищеної готовності. Проаналізувавши обстановку під час першого туру виборів, надзвичайники навіть вжили додаткових заходів безпеки.
Руслан Мураль — начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області: “Це посилено піротехнічні підрозділи та підрозділи радіаційно-хімічного захисту шляхом додаткового формування з 7 піротехнічних відділень, які у нас будуть роззосереджені і здійснюватимуть чергування на території області, а також 5 підрозділів радіаційно-хімічного та біологічного захисту”.
Поліція на сьогодні теж абсолютно готова до забезпечення публічного порядку під час виборчого процесу, так запевняють керівники відомства. 31 березня вони зафіксували значну кількість правопорушень — майже тисячу. Найбільш поширені — виготовлення і розповсюдження друкованої агітації та використання символіки кандидата в період волевиявлення та “день тиші”. Він тепер починається 20 квітня опівночі. Поліцейські вкотре закликають громадян не фотографувати свій бюлетень, бо це також є порушенням закону.
Володимир Богоніс — заступник начальника ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області: “Всі ці факти будуть зафіксовані і люди будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. Тому, будь ласка, в “день тиші” не порушуйте норми закону. Також комунальні служби хочу закликати, щоб вони виконали свою роботу і зняли агітацію, яка є у нас по місту, так щоб у нас до них також не було запитань”.
З початку виборчого процесу по області зафіксовано 37 злочинів. Більшість із них – результат легковажного ставлення людей до процедури. Наприклад – винесення бюлетеня за межі дільниці чи голосування більше одного разу.
Олексій Брандес — заступник начальника слідчого управління ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області: “Щоб в подальшому правоохоронні органи не були змушені притягати людей до кримінальної відповідальності, треба дотримуватися простого алгоритму дій: прийшов, отримав виборчий бюлетень, проголосував, виконав свій громадянський обов’язок — все, іди домой, відпочивай”.
Автор – Станіслав Пивонос
Камера – Олександр Височин