22 апреля 2019, 18:28

Квест для водіїв ретро-автівок. Сценарій мандрівки “Між заводами” прописав відомий дніпровський історик (ВІДЕО)

Знайти цікаві локації в індустріальній зоні Дніпра. Водії ретро-карів долучилися до незвичайного пробігу — мандрували між заводами, історичними пам’ятками та мальовничими місцями. По дорозі виконували квестові завдання, покликані пояснити перейменування вулиць. Подробиці неординарного заїзду дивіться в сюжеті. До дніпровського пробігу ретро-автівок 20 квітня долучилися 2 десятки автомобілів. Кожен учасник отримав карту з маршрутом і 15 загальних завдань. Вони описують цікаві локації, які треба дослідити і сфотографувати. Маршрут довжиною в 21 кілометр допоміг спланувати історик Валентин Старостін.
Валентин Старостін, науковий співробітник «Агентства розвитку Дніпра»: «Траса маршруту майже повністю прокладена уздовж траси старого кримського тракту, який виник ще у ХVII сторіччі». Михайло Прудніков, директор технічного музею “Машини часу”: «Мы стартуем как бы в сердце нашей промышленной зоны. Это «Будинок праці» — бывшее название ДК Ильича».
Звідси  проспектом Нігояна до проспекту Свободи, потім — на Набережну Перемоги. Поки ретро-кари не стартували, знайомимось із учасниками. Олександр та Ігор — із Запоріжжя. У подібних квест-пробігах уже перемагали.
 Ігор та Олександр, учасники квест-пробігу, переможці минулого року: «Вот здесь, вот здесь!» — «Любовь к автомобилю, любовь к автоспорту. Автомобиль дедушки, то есть он наш, семейный».
Рушаємо: хлопці вириваються вперед, ми зупиняємося біля першої локації. Будинок інженерів Брянського заводу — в п’яти хвилинах від старту. Тут зустрічаємо Андрія. Чоловік уже сфотографував будівлю — тепер шукає наступну точку.
Андрій, учасник квест-пробігу “Між заводами”: «Следующий пункт — это пешеходный мост. Надо пройти  сейчас Думаю, найдем его».
Андрій з компаньйоном їдуть далі. Але даремно — міст  в іншому боці. До нього кількадесят метрів пішки. Звідти вже повертається дехто з учасників.
Катерина, учасниця квест-пробігу з м. Мелітополь : «Наша задача — посмотреть все самые красивые места, которые описаны в наших заданиях, и получить удовольствие».  Олексій, учасник квест-пробігу з м. Мелітополь: «Ищем завод «Днепртяжмаш». И должны разгадать старое название и новое название».
Для мандрівки наступними локаціями самі сідаємо у ретро-кар. За кермом — організатор пробігу. Директор музею “Машини часу” Михайло Прудніков приїхав на американському «Меркурії Монтклері».
Михайло Прудніков, директор технічного музею “Машини часу”: «Машина 56 года. Она вернулась в город Харьков в 74 году — на ней приехал эмигрант из Америки. Он пересек Атлантику на пароме и потом всю Европу проехал на ней».
Так доїжджаємо до старого АТП. На фасаді будівлі — напівзруйнована мозаїка. У ній криється відповідь на чергове завдання квесту.
Дмитро, учасник квест-пробігу “Між заводами”: «Здесь на фреске указаны, нарисованы машины — и эти названия нужно будет указать уже на финише. Так как изображение полустёрто, отпало, подошел на КПП, узнал уже точно у работников», — «Какие это машины?» — «Не скажу!»
Зі своєю таємницею Дмитро рушає далі. Швидко, бо на кожне завдання дається лише 15 хвилин. Поки учасники фотографують старовинну бруківку Новокодацького базару, ми їдемо до “перевалочного пункту”. Тут на водіїв чекають обід і розважальна програма від коваля.
Талісман, коваль: «З учасниками пробігу ми будемо кувати сьогодні серце пробігу — коване серце пробігу, яке вони скують своїми руками».
Далі на маршруті — будинки Блаватської та Яворницького, а також канатна дорога. Фініш — біля музею “Машини часу”. Там судді перевіряють фотографії та відповіді на питання квесту. Пробіг “Між заводами” став анонсом масштабнішої події, яка відбудеться восени. Присвячена вона 111-ій річниці відкриття пасажирського сполучення Катеринослав-Новомосковськ. Перші автобуси рушили цим маршрутом завдяки нашому землякові Андрію Миклашевському.
 Валентин Старостін, науковий співробітник «Агентства розвитку Дніпра»: «Герой двох воєн і одного державного перевороту. Тому що він — герой російсько-японської війни, герой Другої світової війни та один з керівників державного перевороту в Албанії».
Пробіг Миклашевського з Дніпра до Новомосковська відбудеться уже вдруге. Цього року сподіваються на всеукраїнський масштаб. У планах — запросити учасників зі столиці та інших регіонів, а на старті провести міні-фестиваль. Головна умова для участі — автівка, старша за 25 років.  

Вибір редакції

Прогноз погоди на 23 жовтня, середу. Дніпро і область (ВІДЕО)

22 Октябрь, 18:14
У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки

  У Дніпрі продовжують демонтувати наливайки, де продають спиртне на розлив чи у заборонений час (після 22:00). Так, 22 жовтня

22 Октябрь, 17:28
Борис Філатов про Держбюджет-2020: до місцевого самоврядування в уряді особливо не дослухаються

Дніпро має песимістичний прогноз на 2020 рік. Це пов’язано з існуючим проєктом нового держбюджету, в якому місцеве самоврядування намагаються «підстригти».

22 Октябрь, 15:10
Прогноз погоди на вівторок, 22 жовтня. Дніпро і область (ВІДЕО)

21 Октябрь, 18:16
Житло переселенцям, аеропорт, освіта та медицина – депутати проголосували за бюджет області

  Вже на цьому тижні у Дніпропетровській обласній раді планується сесія. Як і завжди, першими питаннями на пленарному засіданні стоять

21 Октябрь, 14:41
У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про

21 Октябрь, 14:34
Дніпровські спортсмени посіли призові місця на чемпіонаті світу з кікбоксингу за версією WKA

21 Октябрь, 14:30
Санітарна група почала виносити речі із аварійного гуртожитку Дніпровської політехніки(КОМЕНТАР)

Зимовий одяг, документи, гроші, неважка техніка. За два тижні після аварії із гуртожитка гірничого факультету “Дніпровської політехніки” почали виносити речі

18 Октябрь, 18:10