Програму повного фінансування для ОСББ і ЖБК Дніпра затвердили на черговій сесії міської ради 24 квітня. Вона розрахована на ті об’єднання, що з певних причин не можуть взяти участь у вже існуючій програмі співфінансування. Крім того, депутати внесли зміни до правиа благоустрою міста і вирішили приватизувати більше сорока об’єктів нерухомості. Детальніше про ці та інші результати засідання — у сюжеті.
На початку 44 чергової сессії фракція «Самопоміч» запропонувала міській раді Дніпра підтримати звернення до голови Верховної Ради Андрія Парубія.
Юрій Акуленко, депутат міської ради, голова фракції “Самопоміч”: «Господин Парубий всеми способами, которые у него есть, пытается перенести инаугурацию после 28 мая, сделав невозможным роспуск Верховной Рады».
Фракція виступила проти перенесення інавгурації кандидата, якого підтримала більшість дніпрян. Проте міський голова це звернення проігнорував. Депутати почали обговорювати питання щодо ліквідації департаменту, що займається програмою “Бюджет участі”. Голова експертної комісії Олександр Купрієнко зазначив: важливо, аби програмою продовжувала займатися нинішня команда, що успішно себе зарекомендувала.
Олександр Купрієнко, депутат міської ради, фракція «Самопоміч»: «Если это не происходит, то мы понимаем, что скорее всего, это просто политические расправы и какая-то политическая история, которая не касается жизни города, а касается личных взаимоотношений и личных разборок внутри совета».
Далі у ході засідання депутати фракції намагалися озвучити інші питання — тоді міський голова вирішив взагалі не давати їм слово. Конфлікт закінчився тим, що “Самопоміч” покинула сесійну залу.
Олександр Лигін, депутат міської ради, фракція «Самопоміч»: «Мы готовимся к каждой сессии, мы внимательно читаем все документы, и нам есть что сказать по каждому из вопросов сессии. Мы против хамства, мы за здоровый, нормальный диалог и мы за то, чтоб наш город развивался».
Серед важливих рішень, що все ж таки прийняли на сесії — нова програма підтримки ОСББ та ЖБК на 2019-23 роки. Ініціатива передбачає повне фінансування проектів тих об’єднань, які через брак коштів, часу, необхідних навичок або складність робіт не можуть долучитися до паралельної програми співфінансування, що не припиняє своєї роботи. Рішення щодо конкурсантів буде приймати комісія з депутатів, голови районів та ОСББ, профільних спеціалістів та активістів.
Депутати ухвалили приватизацію більше сорока об’єктів нежитлових приміщень, що до цього перебували у комунальній власності. Нерухомість виставлять на електронний аукціон. Очікується, що після її продажу міський бюджет отримає близько 17 мільйонів гривень прибутку.
До того ж рішенням сесії внесли зміни у правила благоустрою міста. Це стосується парканів і огорож на будівельних майданчиках — надалі їх робитимуть відповідно до єдиних норм. Зокрема, визначили дозволені кольори — зелений, синій і звичайне оцинковане покриття. Обов’язковим елементом огорож будуть сигнальні ліхтарики.
За самовільне змінення конфігурації комунальних мереж депутати пропонують запровадити штраф. Проголосували за звернення до Верховної Ради щодо внесення у Кодекс України адміністративної відповідальності.