14 Травня 2019, 17:38

На сцені Дніпровського академічного театру драми та комедії пройшов “Парад оркестрів” (ВІДЕО)

Три різні оркестри, близько сотні юних виконавців та найкращі твори — дитяча музична школа №6 ім. Скуратовського дала звітний концерт “Магія оркестрів”. Відбувся він 13-го травня на сцені Дніпровського академічного театру драми та комедії. Грали три оркестри: естрадно-симфонічний, оркестр народних інструментів “Пролісок” та джаз-оркестр “Little Band”. У Дніпрі такої кількості оркестрів не має ніхто. Вихованці музичної школи імені Скуратовського на “Парад оркестрів” чекали із нетерпінням, бо останні 4 роки його відкладали через брак коштів. Тепер захід підтримала програма міського голови “Культурна столиця” і 20-річна ініціатива відродилася. Концерт відбувся в стінах Дніпровського академічного театру драми та комедії, бо діти мають виступати на кращих сценах міста. Таке кредо школи,  пояснює її директорка.
Наталя Іванова — директорка Дніпровської дитячої музичної школи №6 ім. В.І.Скуратовського: “Мы выступаем и в органном зале, и в филармонии, нашей консерватории — в академии музыки. Но вот эта сцена — она для нас просто, во-первых, родная, потому что у нас здесь состоялось где-то больше десятка концертов. Она очень хороша по акустике и она создаёт такой праздник для детей, что они себя чувствуют настоящими артистами”.
  Традиційно “Парад оркестрів” відкриває естрадно-симфонічний оркестр. Він існує 25 років і зараз тут 47 дітей. Вони грають на всіх класичних інструментах. А щоб юним артистам було цікавіше, художній керівник оркестру — Микола Рожко — аранжує твори фолк-музики та світових хітів. Як результат — переможні місця в усіх конкурсах, і не лише його підопічних.
Микола Рожко — керівник естрадно-симфонічного оркестру: “В жовтні місяці ми їздили в Запоріжжя. Це був Всеукраїнський конкурс оркестрової музики — перше місце взяли там! В своїй номінації — естрадно-симфонічній — ми перше місце; народні інструменти — може, перше місце; джазовий оркестр — тоже перше місце. Ну, коротше, на висоті”.
Другими виступили музиканти оркестру народних інструментів “Пролісок”. В його складі — 22 музиканти. Вони часто гастролюють, двічі були у Франції. Народився оркестр у 1996 році. Тоді це було в новинку, каже диригент оркестру, тож інструменти доводилося розшукувати.
Андрій Коритний — керівник оркестру народних інструментів “Пролісок”: “Когда создавался оркестр, было сразу три направления – классика, популярная музыка и джаз. Потому что слушать одну… Я хотел показать, что народными инструментами можно сыграть практически любую музыку. Вопрос в аранжировке, и это будет креативно, чем просто играть народную музыку на народных инструментах — это тривиально”.
Похизуватися різноманіттям можуть і учасники джаз-оркестру “Little Band”. Їхній стиль — ф’южн поп і рок музики, джазу і латіно. На концерті вони серед інших виконали найзнаменитішу композицію 20-го століття, яка здобула “Греммі” — “Облівіон” Астора П’яццоли.  
 Володимир Марховський — керівник джаз-оркестру “Little Band”: “Мы должны гордиться этими детьми, потому что у них общеобразовательная школа, потому что у них уроки по спецпредметам, по музыкально-теоретическому, и у них дополнительно репетиции оркестровые. Это колоссальный труд, который они сегодня дарят зрителям и себе конечно”.
У перервах між виступами оркестрів гостей розважали квартет випускників-гітаристів, які нещодавно теж зайняли 1 місце на Всеукраїнському конкурсі гітаристів в Кривому Розі та диксиленд “DIXIE.DP.UA”. Вони грають музику 20-30 років.   Автор – Станіслав Пивонос Камера – Андрій Сергєєв

Вибір редакції

Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58