14 Травня 2019, 17:38

На сцені Дніпровського академічного театру драми та комедії пройшов “Парад оркестрів” (ВІДЕО)

Три різні оркестри, близько сотні юних виконавців та найкращі твори — дитяча музична школа №6 ім. Скуратовського дала звітний концерт “Магія оркестрів”. Відбувся він 13-го травня на сцені Дніпровського академічного театру драми та комедії. Грали три оркестри: естрадно-симфонічний, оркестр народних інструментів “Пролісок” та джаз-оркестр “Little Band”. У Дніпрі такої кількості оркестрів не має ніхто. Вихованці музичної школи імені Скуратовського на “Парад оркестрів” чекали із нетерпінням, бо останні 4 роки його відкладали через брак коштів. Тепер захід підтримала програма міського голови “Культурна столиця” і 20-річна ініціатива відродилася. Концерт відбувся в стінах Дніпровського академічного театру драми та комедії, бо діти мають виступати на кращих сценах міста. Таке кредо школи,  пояснює її директорка.
Наталя Іванова — директорка Дніпровської дитячої музичної школи №6 ім. В.І.Скуратовського: “Мы выступаем и в органном зале, и в филармонии, нашей консерватории — в академии музыки. Но вот эта сцена — она для нас просто, во-первых, родная, потому что у нас здесь состоялось где-то больше десятка концертов. Она очень хороша по акустике и она создаёт такой праздник для детей, что они себя чувствуют настоящими артистами”.
  Традиційно “Парад оркестрів” відкриває естрадно-симфонічний оркестр. Він існує 25 років і зараз тут 47 дітей. Вони грають на всіх класичних інструментах. А щоб юним артистам було цікавіше, художній керівник оркестру — Микола Рожко — аранжує твори фолк-музики та світових хітів. Як результат — переможні місця в усіх конкурсах, і не лише його підопічних.
Микола Рожко — керівник естрадно-симфонічного оркестру: “В жовтні місяці ми їздили в Запоріжжя. Це був Всеукраїнський конкурс оркестрової музики — перше місце взяли там! В своїй номінації — естрадно-симфонічній — ми перше місце; народні інструменти — може, перше місце; джазовий оркестр — тоже перше місце. Ну, коротше, на висоті”.
Другими виступили музиканти оркестру народних інструментів “Пролісок”. В його складі — 22 музиканти. Вони часто гастролюють, двічі були у Франції. Народився оркестр у 1996 році. Тоді це було в новинку, каже диригент оркестру, тож інструменти доводилося розшукувати.
Андрій Коритний — керівник оркестру народних інструментів “Пролісок”: “Когда создавался оркестр, было сразу три направления – классика, популярная музыка и джаз. Потому что слушать одну… Я хотел показать, что народными инструментами можно сыграть практически любую музыку. Вопрос в аранжировке, и это будет креативно, чем просто играть народную музыку на народных инструментах — это тривиально”.
Похизуватися різноманіттям можуть і учасники джаз-оркестру “Little Band”. Їхній стиль — ф’южн поп і рок музики, джазу і латіно. На концерті вони серед інших виконали найзнаменитішу композицію 20-го століття, яка здобула “Греммі” — “Облівіон” Астора П’яццоли.  
 Володимир Марховський — керівник джаз-оркестру “Little Band”: “Мы должны гордиться этими детьми, потому что у них общеобразовательная школа, потому что у них уроки по спецпредметам, по музыкально-теоретическому, и у них дополнительно репетиции оркестровые. Это колоссальный труд, который они сегодня дарят зрителям и себе конечно”.
У перервах між виступами оркестрів гостей розважали квартет випускників-гітаристів, які нещодавно теж зайняли 1 місце на Всеукраїнському конкурсі гітаристів в Кривому Розі та диксиленд “DIXIE.DP.UA”. Вони грають музику 20-30 років.   Автор – Станіслав Пивонос Камера – Андрій Сергєєв

Вибір редакції

По той бік об’єктива: у дніпровському музеї “Машини часу” відкрили виставку, присвячену фотографам (ВІДЕО)

Вернісаж відбувся 9 липня. Автором є відомий дніпровський журналіст і фоторепортер Володимир Рязанов. Він приурочив її до професійного свята —

10 Липень, 17:49
11 липня – день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря (ВІДЕО)

11 липня - день шоколаду. Прогноз погоди на вихідні, Дніпро, область і моря  

10 Липень, 17:47
Національний Сорочинський ярмарок-2020 відбудеться з 18 по 23 серпня

Наймасштабніший і найвідоміший в Україні та за її межами ярмарково-виставковий захід - Національний Сорочинський ярмарок - розпочав підготовку до відкриття.

10 Липень, 14:49
Прогноз погоди на п’ятницю, 10 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

09 Липень, 19:20
Країни на карантині — чи планують дніпряни відпочинок за кордоном? (ВІДЕО)

Попри пандемію коронавірусу, 23 країни світу наразі відкриті для українських мандрівників. Водночас в'їзд на територію Європейського союзу поки що обмежений.

09 Липень, 17:59
На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя

На Дніпропетровщині почнуть ремонтувати дорогу національного значення Н-23 Кропивницький - Кривий Ріг - Запоріжжя, вже укладено договір.

09 Липень, 10:03
Олімпійський центр планують відкрити у Дніпрі до кінця 2020 року (КОМЕНТАР)

Один із найстаріших стадіонів нашого міста, “Трудові резерви”, довго був занедбаний. Лише влітку 17-го року тут відкрили нові футбольні й

08 Липень, 22:18
Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася на проспекті Яворницького в Дніпрі (КОМЕНТАР)

Вантажівка з тротуарною плиткою провалилася у центрі Дніпра. Інцидент стався на перехресті проспекту Яворницького та вулиці Жуковського. На цьому місці

08 Липень, 19:38