14 мая 2019, 15:33

У день пам’яті жінок-мироносиць до каплиці священно-архимандрита Рафаила завітали віряни (ВІДЕО)

Кожного року православні відзначають день пам’яті жінок-мироносиць. Це велике свято також вважається своєрідним «православним жіночим днем». У 2019 дата припала на 12 травня. За біблейськими канонами, жінки-мироносиці прийшли до Гроба воскреслого Христа з миром – це спеціальні пахощі для ритуального помазання. Аби отримати благословення від священно-архимандрита Рафаила, віряни завітали до його каплиці. День пам’яті жінок-мироносиць вважається великим святом у православних, його вважають «православним жіночим днем». Традиційно у цю дату священо-архімандрит Рафаїл благословляв усіх гостей: для кожного він готував ікону, яка мала захищати у найближчий рік.
Лариса, вірянка (м. Кам’янське): «Батюшка нам всегда дарил подарки в этот день. И сегодня я получила такую иконку от него, Воскресение Христово. Верю, что батюшка воскресит и мою душу, и я тоже по крайней мере в ад не попаду, где-нибудь скраю, возле батюшки недалеко».
Жены-мироносицы – они преданные были Господу. Как батюшка учил – это безрассудная любовь к Господу у них была. Дай Бог, чтобы мы тоже были такими или хотя бы похожими на них. Віряни діляться: всі іконки, які отримували від батюшки, завжди були актуальні та натякали на правильне рішення нагальних проблем.
Наталя, вірянка (Полтавська область): «Мені подарив батюшка іконку, де батюшка і пресвятая Богородиця-путеводительница. Я вірю, що батюшка по жизни буде мене вести і пресвята Богородиця-путеводительница буде завжди оберігати і показувати мені істинний путь».
Окрім подарунків для душі, для гостей приготували частування. Біля ікони священо-архімандрита Рафаїла символічно встановили дерев’яну скульптуру корабля. За життя, розповідають ті, хто його знав, батюшку називали капітаном – за мужність, хоробрість та розум.
Світлана, вірянка (м. Кам’янське): «Батюшку я знаю давно. Когда он почил, у нас была, конечно, большая утрата, мы очень переживали за это. Но вместе с тем мы сейчас чувствуем, что он нас не оставляет, не забывает, и всё равно нам помогает. Незримо  он всегда с нами, и он помогает на каждом моем шагу, и всем помогает кто просит именно искренно, с любовью и с верой».
У мирському житті священика звали Олег Бараник. Він народився у колишньому Дніпродзержинську. Закінчив Одеську духовну семінарію. За настановою свого духівника, служити повернувся на Дніпропетровщину, де і прожив більше 20 років у службі Богу та людям. Для багатьох вірян дуже важливо розділити свято зі своїм духовним наставником. Людмила приїхала до каплиці з Одеси.
Людмила. вірянка (м. Одеса): «Сейчас мы собирались ехать. Месяц не было билетов. И звонят за два дня батюшкины чада и говорят: «Вы будете ехать? Батюшка вас очень ждет». Я говорю, что собираемся, но нет билетов. Она говорит: попросите у батюшки, все даст. Почитала я акафист. Захожу через пару часов – билеты есть. Мы взяли билеты. С чистым сердцем просите – батюшка обязательно поможет». Галина, вірянка (м. Миколаїв): «Я отсюда уходить не хочу. Вот что вам сказать. Вот приехала. Мне уже давно за 60, я приезжаю, мне тяжело ехать. Приезжаю отсюда, чуть-чуть отдохнула – хочу опять ехать. Говорю мужу: «Давай, может продадим в Николаеве квартиру, купим тут дом?» Потому что я… Ну, просто сюда приходишь и оживаешь».
Каплиця священно-архимандрита Рафаїла знаходиться у селі Святовасилівка, Солонянського району Дніпропетровської області. Майже кожні вихідні та на всі свята до нього навідуються люди, аби віддячити за допомогу, поділитись своїми печалями та помолитись.

Вибір редакції

Прогноз погоди на вихідні, 21 та 22 вересня. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій області на вихідних очікується високий атмосферний тиск та переважно хмарна погода. А тепер детальний прогноз для обласного центру

20 Сентябрь, 17:53
Лазерні бої — як реабілітація для дітей учасників АТО (ВІДЕО)

  Лазерні бої як реабілітація. Розважальні заходи для дітей учасників АТО організовує Дніпровська обласна державна адміністрація. Місце та вид відпочинку

20 Сентябрь, 17:51
3 тисячі гривень дріб’язком: дніпровська перформерка «нагодувала» містян монетами (ВІДЕО)

Люди, як голуби: дніпровська перформерка “нагодувала” містян монетами. Ті символізували хлібні крихти. Черговий перфоманс Альони Загребельної відбувся на Європейській площі.

20 Сентябрь, 17:49
Двоповерхова причальна споруда площею 600 м2 горіла 18 вересня на Набережній Перемоги (КОМЕНТАР)

600 квадратних метрів у полум'ї - 18 вересня на Набережній Перемоги горіла двоповерхова причальна споруда. За попередніми даними, пожежа почалася

19 Сентябрь, 18:58
Мова мистецтва чи мова грошей: 20 вересня у Дніпрі відбудеться провокативний перформанс “Голуби” (КОМЕНТАР)

Люди діляться на дві групи - ті, що говорять мовою мистецтва та ті, яким ближча мова грошей. Такої думки дніпровська

19 Сентябрь, 18:46
Прогноз погоди на 20 вересня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

По всій території області переважно без опадів, а нічна температура буде рекордно низькою за останній час. Тож, дізнаємося детальний прогноз

19 Сентябрь, 17:50
За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 мільярда гривень

За 8 місяців 2019 року до бюджету Дніпропетровщини надійшло 19,4 млрд грн. Це майже на 932 млн грн більше запланованого,

19 Сентябрь, 16:58
Борис Філатов: із амброзією можна боротися виключно хімічними препаратами

Косити амброзію під час цвітіння заборонено. У цей період гілка рослини викидає у повітря близько 1 млн зерен на хвилину.

19 Сентябрь, 15:58