15 Травня 2019, 17:00

“Урок справедливості” для учнів 3 і 4 класів 96 школи провели справжні судді (ВІДЕО)

“Уроки справедливості” – всеукраїнська акція, яку вже другий рік проводять члени Ради суддів України. Шкільне спілкування із учнями молодших класів проводять в рамках реалізації грантового проекту “Підвищення обізнаності дітей з діяльністі судів” за підтримки програми USAID  “Нове правосуддя”. 15 травня для чотирикласників “урок справедливості” проводить Максим Таус – суддя Ленінського районного суду Дніпра. До всеукраїнської акції із задоволенням долучився вдруге.
Максим Таус, суддя Ленінського районного суду м. Дніпра: “З дітьми дуже цікаво. Мені подобається. Багато суддів залучаються до цих заходів. І ми розвиваємося в цьому напрямку все більше і більше”.
Окрім неформального спілкування із суддею, для дітей провели інтерактив – на прикладі ситуації з мультиплікаційного фільму між слоном та жирафою. В результаті – діти мали винести свій вердикт.
Каміла, учениця 4-го класу: “На нашу думку, потрібно там, де дерева високі – віддати жирафу, а низькі – віддати слону. І тоді не буде усіляких суперечок”.
  За словами старших, навчати дітей таким навичкам як справедливість, потрібно щонайраніше. Тож такі уроки точно підуть на користь.
Максим Таус, суддя Ленінського районного суду м. Дніпра: “Це дуже цікаво. Для дітей – це близько, зрозуміло. Приймають участь у обговоренні. Мають нагоду відчути себе в якості суддів. Отримати перший досвід прийняття рішень, вирішення спорів, встановлення справедливості. Праворозуміння у підростаючого покоління для того, щоб розвивати в них повагу до закону, повагу до суду – це запорука нашого майбутнього цивілізованого суспільства”. Ірина Скібіна, класна керівниця: “По-перше, в дитячій пам’яті залишиться ця зустріч. Вони будуть знати, що дорослим людям також цікаве їх маленьке життя і вони піклуються про них. А по-друге, все, що стосується сучасного життя і виходить за рамки шкільної програми – це надзвичайно цікавий момент в навчанні дітей”.
  Що ж таке справедливість з точки зору дитини – розпитали школярів.
Марія, учениця 4-го класу: “Справедливість – це коли має рівність в правах, коли кожен може відстоювати свою думку”. Костянтин, учень 4-го класу: “Справедливість – це коли всі мають рівні права, рівні можливості”.

Вибір редакції

Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58