Бронзова медаль з інформатики — у ліцеїста з Дніпра. Одинадцятикласник Михайло Ветлужських виборов нагороду міжнародної наукової конференції, що відбулася у столиці Малайзії. На “АЙ- СИС – 2019” юні науковці з усього світу демонстрували особливіц здобутки у фізиці, математиці, екології та комп’ютерніих науках. Україну представляли восьмеро, як результат – 1 золота, 2 срібні та 2 бронзові медалі. Чим вихованець Малої академії наук вразив журі з інформатики — цікаво стало і нам.
Зробити роботу програмістів швидшою та зручнішою – заради цього дніпровський ліцеїст Михайло Ветлужських працював останні півтора роки. У результаті створив проект — перекладач коду з однієї мови програмування на іншу. З нею вирушив у Куала-Лумпур на конференцію молодих вчених. Змагався з іншими здобувачами у категорії “Інформатика”. Узяв бронзу.
Михайло Ветлужських, бронзовий призер ICYS-2019 , учень ЛІТ і МАН: “Це корисна програма. Вона потрібна розробникам, щоб перекласти з одного коду програмування на інший. Також вона може бути застосована для так званого “рефакторингу” або перепису коду, аби він став кращим”.
Йосип Ентін, вчитель інформатики ЛІТу: “Мови програмування швидко оновлюються, і виникає необхідність у фірми, яка розробляє програмні продукти, швидко переводити вже готові продукти на нову мову. І якщо це робити руками, перебирати програмний код, то виникає ситуація, при якій доводиться витрачати багато часу і грошей на роботу. Якщо цю роботу автоматизувати – таку задачу собі поставив учень – можна надзвичайно швидко вирішувати цю проблему”.
Директорка обласного відділення МАН пишається проектом Михайла, вважає його одним із найкращих у країні.
Наталія Тягло, директорка Дніпровського відділення Малої академії наук: “Щоб потрапити на цей конкурс – процедура складна. Для цього потрібно пройти відбіркові етапи – обласний та всеукраїнський. Завдяки тому, що ми отримали статус ЮНЕСКО ІІ-ї категорії, наші вихованці отримали можливість брати участь в різноманітних конкурсах за підтримки МАН. Тобто на це діти не витрачають кошти”.
Викладач Михайла, Йосип Ентін, зазначив: усе — від ідеї до втілення – робота учня. Власне, його роль була скоріше наставницькою.
Йосип Ентін, вчитель інформатики: “Ми разом переглядали як це працює. Ми звертали увагу на те, що і як треба описати, які підібрати слова. Що прибрати, що додати. Отака технічна була робота. А ідейно і технічно на 99% усе виконав він”.
Подальшу долю перекладача ІТ-мов ліцеїст Михайло вже визначив. Оскільки частини потрібного функціоналу програмі ще не вистачає, найближчим часом планує допрацювати, – викласти її на один із веб-сервісів для спільної розробки.
Михайло Ветлужських, бронзовий призер ICYS-2019 , учень ЛІТ і МАН: “Викласти в популярному опенсорс і тоді вже можна комерційно цим займатись”.