День пульмонолога
Своє професійне свято «День пульмонолога» лікарі-пульманології відзначають 17 травня. Пульмонологи – це лікарі-терапевти, які спеціалізуються в діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи нашого організму. Хороший пульмонолог завжди знає, що складнощі з легкими можуть бути надто тяжкими, тому завжди уважно проводить обстеження кожного пацієнта.
Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства
Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства заснований резолюцією Генеральної Асамблеї ООНв березні 2006 року і відзначається щорічно 17 травня.
Цей день – професійне свято всіх програмістів, системних адміністраторів, інтернет-провайдерів, веб-дизайнерів, редакторів інтернет-видань і всіх інших людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій.
А мета даного свята – сприяти підвищенню рівня поінформованості про можливості, які може принести товариствам та країнам використання Інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), а також про шляхи подолання «цифрового розриву».
Інформаційні технології помітно змінили вигляд цивілізації. Вони викликали справжній вибух у світовій економіці, в результаті чого різко підвищилася кількість і якість продукції, що випускається. Значення інформатики, області людської діяльності, пов’язаної з процесами перетворення інформації за допомогою комп’ютерів і інших засобів обчислювальної техніки, набагато ширше. Вона надає людству неймовірну перш розкіш: головними багатствами стають інформація і знання, відкриваються небачені можливості самоосвіти.
Міжнародний день боротьби з гомофобією
17 травня в різних країнах світу відзначається Міжнародний день боротьби з гомофобією.
Термін «гомофобія» (Homophobia: від грецького homоs – однаковий і phоbos – страх, боязнь) з’явився відносно недавно – в 1972 році. До цього явище, яке сьогодні прийнято називати гомофобією, було суспільною нормою. Для позначення ірраціонального страху перед гомосексуалістами, неприйняття і зневаги до представників сексуальних меншин термін «гомофобія» запустив у вжиток психіатр Джордж Вайнберг.
20 століття був, без сумніву, самим гомофобним історичним періодом: депортація геїв в концтабори при нацистському режимі, радянський ГУЛАГ, шантаж і переслідування в США в епоху маккартизму … Очевидно, все це здається нам дуже далеким. Але в багатьох країнах становище геїв залишається саме таким і зараз.
Дискримінація гомосексуалів спостерігається скрізь: в вісімдесяти країнах гомосексуальність заборонена законом, у багатьох країнах вона карається тюремним ув’язненням терміном до десяти років. Іноді закон передбачає довічне ув’язнення. І ще в десятці країн до гомосексуалів застосовується смертна кара.
Ідею про заснування 17 травня Міжнародного дня боротьби з гомофобією подав французький письменник і вчений Луї-Жорж Тен. День був обраний не випадково – саме 17 травня 1990 Генеральна асамблея Всесвітньої організації охорони здоров’я виключила гомосексуальність зі списку психічних захворювань. Тен висловив надію, що цей день допоможе змінити на краще життя тих людей, які цього найбільше потребують.
Мета цього Дня – протидія будь-якому фізичному, моральному і символічному насильству по відношенню до людей з іншою сексуальною орієнтацією або гендерною ідентифікацією; підтримка і координація всіх ініціатив по всьому світу, які допомагають всім громадянам досягти рівних прав; проведення більш широкої кампанії із захисту прав людини.