20 мая 2019, 17:15

Дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож (ВІДЕО)

Близько 1,5 року в дорозі, більше 11,5 тисячі кілометрів водою і суходолом — 12 травня дніпровський мандрівник Сергій Гордієнко вирушив в чергову подорож. Наразі його шлях пролягає з Києва по Дніпру, далі через Румунію, Болгарію, Грецію, Італію, Францію аж до Барселони в Іспанії і назад. 20 травня мандрівник зупинився у Дніпрі, аби поповнити запаси, вирішити деякі питання та поспілкуватися із молоддю… «Середземноморський континуум» — так називається теперішня подорож професійного мандрівника, етнографа, спеціаліста з екстремального одиночного виживання Сергія Гордієнка. Необхідного, як і зазвичай, узяв небагато: одяг, воду, їжу, газовий балон та електронні прилади навігації. На запитання, як вижити в довгій подорожі, мандрівник відповідає: секретів не відкриває — чітких планів ніколи не будує.
Сергій Гордієнко, мандрівник: «Я для себя никогда не строю варианты выживания. Знаете, есть такие выживальщики-шоумены. Специально подготавливают варианты. Голодают, мучаются под камерами. На самом деле вся эта ситуация придет сама по себе. То есть неожиданность — главный аспект. Там получается что? Если чего-то не будет хватать — море даст необходимые белки, которые мне будут нужны».
Сергій Гордієнко ставить перед собою не одну ціль. Для себе — підготовка до майбутнього переходу через два океани. Для науки — декілька дослідницьких робіт щодо виживання. Не остання за вагою — культурологічна ціль.
Сергій Гордієнко, мандрівник: «Одна из задач — объяснять всем, кто живет далеко от нашей страны, что представляет наша страна, ее история, ее глубокие этнические корни. И все, что происходит сейчас с точки зрения рядового гражданина».
Частину своїх зупинок Гордієнко завжди віддає охочим до спілкування. У Дніпрі проводжати мандрівника прийшли і дорослі, і школярі.
Тарас, учень 117 школи: «Послухати розповіді якісь цікаві. Як він когось рятував, як йому доводиться виживати в природі. Цікаво взагалі». Олександр, дніпрянин: «Щоб щось запам’яталося, якісь поради. Я планую в майбутньому подорожувати по світу. Тільки по своїй професії — лікарем». Ангеліна, учениця 117 школи: «Ну, конечно, интересно. Человек, который столько прошел, проплыл, видел. Ему ж есть о чем рассказать. Это ж не в фильме, не в книгах. Это вживую».
Наприкінці квітня художня рада при міському голові Дніпра надала Сергію Гордієнку грант на видання календаря з його авторскими світлинами.
Сергій Гордієнко, мандрівник:»Он является и учебным пособием. Он называется «Базовые принципы выживания». Там их 12. Они разбиты по месяцам и фотографии живых организмов с моих экспедиций — киты, касатки».
Сергій Гордієнко вже на шляху до наступної зупинки — місто Вилкове Одеської області. «9 канал» бажає мандрівнику наснаги. Чекаємо на зворотньому шляху.

Вибір редакції

Сухо, сонячно, вітряно: прогноз погоди на 22 листопада, п’ятницю Дніпро і область (ВІДЕО)

Сухо, сонячно, вітряно: прогноз погоди на 22 листопада, п'ятницю Дніпро і область  

21 Ноябрь, 22:20
“Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору

  “Голоси з-за океану”: у Книгарні “Є” відбудеться зустріч-лекція про фотовиставку, присвячену подіям Голодомору.  Сама виставка презентована в історичному музеї

20 Ноябрь, 21:11
Батьки вимагають безпечного харчування дітей: що треба змінити в системі шкільних їдалень області (КОМЕНТАР)

Безпечне харчування дітей у школах — батьки продовжують скаржитися на якість їжі.  На цю проблему звернув увагу Кабмін України. В

20 Ноябрь, 21:00
У Дніпрі дедалі частіше виявляють ВІЛ-інфекцію

У Дніпрі за 9 місяців 2019-го на 28,3 % збільшився показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію у порівнянні з аналогічним періодом минулого

20 Ноябрь, 19:02
Прогноз погоди на 21 листопада, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

20 Ноябрь, 18:41
Проїзд за півціни. Де у Дніпрі курсують соціальні автобуси? (ВІДЕО)

    Проїзд за 3,50. На шести маршрутах Дніпра працюють "соціальні автобуси". Транспорт ходить в будні, у годину пік, у

20 Ноябрь, 18:38
Дніпрянин Ростислав Бережний став призером Кубка Європи з дзюдо

    В угорському місті Дьор закінчився Кубок Європи з дзюдо серед кадетів, спортсменів не старших за 18 років. На

20 Ноябрь, 14:17
У Дніпрі створено робочу групу з розгляду звернення громадського об’єднання «Екологічний патруль»

У Дніпровській міській раді відбулася нарада щодо створення робочої групи з питання розгляду звернення громадського об’єднання з охорони громадського порядку

20 Ноябрь, 14:15