«Совок не пройде!» – акцію під такою назвою 19 травня планували провести у Києві, Дніпрі, Харкові, Сумах, Житомирі та Львові. Спровокував таку активність мер Харкова Геннадій Кернес. Нагадаю, 9 травня він заявив про можливе повернення проспекту Петра Григоренка імені Георгія Жукова, а також про знесення на площі Свободи намету волонтерів, які допомагають військовим і пораненим. Представники проукраїнських сил і прихильники декомунізації назвали це підготовкою політиків певного штибу до реваншу сил Російської Федерації і поверненням до радянщини. У Дніпрі на площі Героїв Майдану встановили символічний “пам’ятник совку”. Три пластикові совки для прибирання на постаменті з пінопласту зайняли місце, з якого 5 років тому знесли пам’ятник Леніну. Акція відбулась у спекотний вихідний день і чисельною не була. Але всі, хто приєднався, поділяють думку оранізаторів: зупинка процесів декомунізації матиме для України вкрай негативні наслідки.
Під час акції також пролунала вимога призначити громадські слухання щодо перейменування вулиці Шмідта на вулицю Степана Бандери в Дніпрі. Відповідне рішення, як зауважив громадський активіст Андрій Куліш, чекає на підпис два місяці. Учасники акції “Совок не пройде” переважно згодні з таким перейменуванням.





