Більше 15 тисяч майбутніх абітурієнтів, понад 2 тисяч інструкторів, 67 пунктів тестування і 1066 аудиторій — статистика початку зовнішнього незалежного оцінювання в Дніпропетровській області. 21 травня в Україні прошла перша в цьому році державна атестація випускників шкіл, а також студенти коледжів, технікумів та закладів професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Розпочали з математики. Як відбулося перше в цьому році зовнішнє оцінювання в Дніпрі – знають наші журналісти.
Близько двох сотень майбутніх абітурієнтів за годину до початку першого тестування зібралися біля університету імені Альфреда Нобеля в Дніпрі. За інформацією освітян, цьогоріч математика — на третьому місці за популярністю після обов’язкової української мови та історії за вибором. Із майже 30-ти тисяч обрали математику більше половини.
Наталія Олійник, заступник начальника управління департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації: “Діти обов’язково складають українську мову. Обов’язково вони складають або історію україни, або математику. І третій предмет – на вибір учня, незалежно від профілю закладу. Тому що це питання стоїть гостро. Якщо дитина в профільному, то їй нібито конче необхідно здавати математику. Ні. Тут обирає дитина”.
Перед початком тестування настрій у більшості – оптимістисний.
СОЦОПИТУВАННЯ
Дехто прийшов на ЗНО із власною групою підтримки. Пані Людмила вболіває за онуку. Але впевнено і спокійно.
Людмила Ревуцька, бабуся майбутньої абітурієнтки: “Ви знаєте, на сьогодняшній день один спокій. Зроблено, я вважаю, усе можливе, щоб сьогодняшній день підтвердив наші сподівання, наші надії, наші знання і наші сили – все, що ми зробили. Це ж молодь, тому треба було направляти їх на те, щоб вони приділяли час і увагу предмету, а не подіям, які відбуваються у цей час у житті кожної молодої людини. Тому треба було це збалансовувати”.
Уже після ЗНО з математики настрій випускників трохи змінився.
СОЦОПИТУВАННЯ
Явка на перше тестування — традиційна для Дніпропетровської області. Порушення — теж стандартні. Директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова мала всю інформацію вже на 16-ту годину вівторка.
Марина Горбенко-Хвастунова, директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти: “604 – не прийшли, але це в межах 4% похибки. Тобто 96% в нас явка. 4 абітурієнти у нас не були допущені через запізнення, 15 – через відсутність необхідних документів. Є вилучення телефонів. Є поодинокі виклики швидких допомог. Але якщо характеризувати процес, то його перебіг був доволі спокійний”.