В Україні залунали «останні дзвоники» – саме так, бо дату закінчення навчального року кожен заклад середньої освіти тепер може вибрати на власний розсуд, але не пізніше за 31 травня. Інша новинка — випускники отримують не атестат, а свідоцтво про повну загальну середню освіту. Але від зміни назви суть документу не змінилася. Школи Дніпропетровщини закінчують більше 17 тисяч дітей, і свято останнього дзвоника — ще не кінець етапу, попереду в кожного ще принаймні один тест ЗНО і випускний. Форму святкування, до речі, школи також обирають довільно. У 12-їй гімназії Дніпра, де побував “9 канал”, старших товаришів вітали їхні наступники — учні десятого класу. Розважали самостійно підготовленим “капусником” і намагалися всіляко пом’якшити сум розставання зі звичною шкільною домівкою. Вплинути у такий спосіб вдалося не на всіх — все одно плакали і випускниці, і вчителі, і мами.
У 12-їй гімназії цього року один випускний клас — тридцять учнів. У фіналі свята вони віддячили гостям “останнього дзвінка”, як зазвичай, – вальсом. Хоча і вальс також підготували не класичний — ліричну частину змінив реп, а насмкінець одинадцятикласники мали символічний грошовий дощ і випустили в небо повітряні кульки, – як символ зміни життєвих етапів і легкого прощання.




