Білорусь і країни Балтії (Литва, Латвія і Естонія) виявилися кращими країнами для життя дітей, за даними фонду Save the Children, благодійної організації, яка існує вже майже 100 років і тісно працює з ООН, допомагаючи дітям у різних країнах.
В цілому автори дослідження вважають, що за останні двадцять років становище дітей в світі різко поліпшилося. Сьогодні в світі вмирають, не доживши до п’яти років, удвічі менше дітей, ніж у кінці XX століття. Також за цей час на 20% скоротилася кількість вбивств дітей, 49 мільйонів дітей більше не змушені працювати, на 115 мільйонів дітей більше вчаться в школах. Також за цей час на 11 мільйонів скоротилося число неповнолітніх дівчаток, яких насильно видали заміж. Але якщо брати ситуацію в світі в цілому, то, як і раніше, кожна четверта дитина позбавлена нормального дитинства та умов для розвитку, підкреслюється в доповіді.
Автори доповіді відзначають досягнення кількох країн колишнього СРСР, які зробили в останні роки зусилля для того, щоб зробити життя дітей більш щасливою.
Узбекистан різко піднявся в рейтингу після того, як зміг скоротити кількість дітей, зайнятих на збиранні бавовни та інших роботах (з 29% всіх дітей у віці від 5 до 14 років до 2%).
Киргизстан виконав велику роботу по боротьбі з недоліком ваги у дітей, в першу чергу у дітей з сімей у важкій фінансовій ситуації,
Україна змогла різко поліпшити показники дитячої смертності в лікарнях,
Таджикистан також провів боротьбу з недоїданням у дітей і поліпшив статистику дитячої смертності,
Грузія, Молдова, Білорусь та Азербайджан також змогли більш ніж на 60% скоротити кількість дітей, які змушені працювати.
В цілому, за даними рейтингу, дітям в колишньому СРСР найкраще живеться в Білорусі і країнах Балтії. Але при цьому лише Литва змогла потрапити до першої двадцятки країн, де дітям живеться добре.
Перше місце в рейтингу, за підрахунками Save the Children, зайняв Сінгапур, потім йдуть Швеція, Фінляндія і Норвегія, а також Словенія, а потім європейські країни плюс Австралія, Ізраїль, Південна Корея і Японія.
Естонія і Латвія розділили 27-28-е місця в рейтингу, Білорусь опинилася на 34-му місці, приблизно на рівні Бахрейну та Кувейту, Росія на 38-му, Казахстан на 40-му, Україна – на 42-му, на рівні Тунісу або ОАЕ.
Україну автори дослідження хвалять за зниження кількості ранніх шлюбів серед дівчаток, а також за зниження рівня дитячої та малюкової смертності. У той же час, кажучи про Росію, вони зазначають, що країна, також як США і Китай, має гігантські можливості в економічній, військовій та технологічної галузях. Але при цьому набагато гірше розкриває потенціал дітей, які в ній живуть, ніж це роблять країни Західної Європи.
Важким становище дітей в країнах колишнього СРСР продовжує залишатися в Азербайджані, Таджикистані та Киргизстані: вони зайняли 89-е, 90-е і 94-е місця в рейтингу з 176 країн. Це приблизно рівень В’єтнаму або Ямайки в тому, що стосується захисту прав дітей.