29 мая 2019, 17:55

Учасники військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») пройшли бойовий вишкіл у 93-й військовій частині (ВІДЕО)

Стрільба, метання гранати, військовий вишкіл та життя в наметах. Замість літнього відпочинку, учні Дніпропетровщини змагаються у військових дисциплінах. На базі полігону оперативного командування «Схід» пройшов другий обласний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Як проходили «бої» та чи впорались старшокласники з козацькими вправами? Військово-патріотичні змагання «Сокіл» («Джура») розпочинаються стрільбою по мішенях бойовими набоями. 12-річна Марія зброю в руках тримає вперше.
Марія, учасниця гри: «Страшно. Боюсь, що громко буде дуже».
Утім, з автоматом АК-74 впоратися змогла.
Марія, учасниця гри: «Воно глушить дуже. Щас не чую почти нічого. Дуже важке все».
На сусідній локації у спритності змагаються метальники гранат. Ангеліна у команді «Низових характерників». Розповідає: назва їхнього рою бере початок від легенди про козаків-чаклунів, які воювали у запорізькому війську. Тож сподівається, що їхня сила, помножена на злагодженість команди, допоможе взяти першість. Дівчина рішучо налаштована на перемогу.
Ангеліна Рева, учасниця гри: «Я лівша і мені було дуже важкувато. Так все згруповано, так все гарно. Тут дуже добрий підхід. Потрібно і далі перемагати і показувати що ми можемо».
Багато уваги під час гри приділяють тактичній медицині.
— Як було? — Важко.  Ми перетягували постраждалих до місця призначення і надавали першу медичну допомогу. Найважливіше – контролювати кровотечу та дихання, — відповідає Єгор Горбачевський, учасник гри.
Як рятувати життя у воєнних умовах, — навчає медик 92-ї бригади на позивний Док.
«Док», старший бойовий медик роти 92-ї механізованої бригади ЗСУ: «В виде игры это все хорошо прошло. И каждый старается показать, и  как лучше, молодцы. Спрашивают: а смотрите, как у меня? Даже сердце колотится. Хоть и жарко, а всё равно интерес растёт и растёт». 
Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») відбувається десятий рік поспіль. Її учасники — молодь до 17 років. Головна мета, кажуть організатори — навчити підлітків дисципліни, базових військових навичок, а також історії козацької Січі.
Владислав Ладигін, отаман кодацької палпнки війська запорізького низового: «Іще один механізм, який ми даєм – це козацьке коло. Це механізм прийняття рішень, любих, не тільки прийняття старшини. Любе рішення може бути прийняте в колі. Головна особливість кола – в колі всі рівні».  Сергій Панюта, начальник відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Схід»: «Сьогодні ми готуємо майбутніх свідомих, здорових, сильних захисників України. Я вважаю, що це дуже важливо».
Майже три сотні дітей змагаються на полігоні оперативного командування «Схід». Переможець обласних змагань представлятиме регіон на всеукраїнському етапі.

Вибір редакції

ЗНО з математики у 2021 році пройде за новою програмою

Міністерством освіти і науки затверджена нова програма зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Ганною

09 Декабрь, 19:04
Прогноз погоди на 10 грудня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

  По області очікуємо хмарність і легкий вітер. Температура буде плюсова. А детально про погоду в Дніпрі та містах області

09 Декабрь, 19:01
Українці назвали Житомир найкращим містом за рівнем можливостей та свобод. Дніпро — на 17 місці

Це результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

09 Декабрь, 15:54
1 500 учасників з 25 країн: в Дніпрі проходить міжнародний турнір з танців

У суботу, 7 грудня, в Дніпрі урочисто відкрився XVIII Міжнародний турнір зі спортивних танців «Кубок Станіслава Шкляра». Захід проходить в

09 Декабрь, 14:07
На Дніпропетровщині вручили службові автівки 31 поліцейському офіцеру громади

  На Дніпропетровщині завершила навчання чергова група поліцейських офіцерів громад. Відтепер ще 31 офіцер охоронятиме спокій мешканців у 20 ОТГ

09 Декабрь, 13:57
Більше діджиталізації та нові стажування: молодь Дніпра розповіла Борису Філатову про враження від цілого дня роботи у міськраді

«У подальшому потрібен колективний формат. Ми його продумаємо. Гадаю, що до наступного Дня місцевого самоврядування ви зможете також побути зі

09 Декабрь, 13:46
Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня

Бандерівські читання відбудуться у Дніпрі 28 грудня - про це

09 Декабрь, 10:06
Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин пожежі в Одесі

Рішення прийняли на позачерговому засіданні Уряду. Про це повідомляє

08 Декабрь, 11:57