Стрільба, метання гранати, військовий вишкіл та життя в наметах. Замість літнього відпочинку, учні Дніпропетровщини змагаються у військових дисциплінах. На базі полігону оперативного командування «Схід» пройшов другий обласний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Як проходили «бої» та чи впорались старшокласники з козацькими вправами?
Військово-патріотичні змагання «Сокіл» («Джура») розпочинаються стрільбою по мішенях бойовими набоями.
12-річна Марія зброю в руках тримає вперше.
Марія, учасниця гри: “Страшно. Боюсь, що громко буде дуже”.
Утім, з автоматом АК-74 впоратися змогла.
Марія, учасниця гри: “Воно глушить дуже. Щас не чую почти нічого. Дуже важке все”.
На сусідній локації у спритності змагаються метальники гранат. Ангеліна у команді «Низових характерників». Розповідає: назва їхнього рою бере початок від легенди про козаків-чаклунів, які воювали у запорізькому війську. Тож сподівається, що їхня сила, помножена на злагодженість команди, допоможе взяти першість. Дівчина рішучо налаштована на перемогу.
Ангеліна Рева, учасниця гри: “Я лівша і мені було дуже важкувато. Так все згруповано, так все гарно. Тут дуже добрий підхід. Потрібно і далі перемагати і показувати що ми можемо”.
Багато уваги під час гри приділяють тактичній медицині.
– Як було?
– Важко. Ми перетягували постраждалих до місця призначення і надавали першу медичну допомогу. Найважливіше – контролювати кровотечу та дихання, – відповідає Єгор Горбачевський, учасник гри.
Як рятувати життя у воєнних умовах, – навчає медик 92-ї бригади на позивний Док.
“Док”, старший бойовий медик роти 92-ї механізованої бригади ЗСУ: “В виде игры это все хорошо прошло. И каждый старается показать, и как лучше, молодцы. Спрашивают: а смотрите, как у меня? Даже сердце колотится. Хоть и жарко, а всё равно интерес растёт и растёт”.
Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») відбувається десятий рік поспіль. Її учасники – молодь до 17 років. Головна мета, кажуть організатори – навчити підлітків дисципліни, базових військових навичок, а також історії козацької Січі.
Владислав Ладигін, отаман кодацької палпнки війська запорізького низового: “Іще один механізм, який ми даєм – це козацьке коло. Це механізм прийняття рішень, любих, не тільки прийняття старшини. Любе рішення може бути прийняте в колі. Головна особливість кола – в колі всі рівні”.
Сергій Панюта, начальник відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування “Схід”: “Сьогодні ми готуємо майбутніх свідомих, здорових, сильних захисників України. Я вважаю, що це дуже важливо”.
Майже три сотні дітей змагаються на полігоні оперативного командування «Схід». Переможець обласних змагань представлятиме регіон на всеукраїнському етапі.