03 Червня 2019, 17:11

Вишиваний фасад. Мешканка Новомосковська прикрасила свій будинок візерунками з пластикових кришечок (ВІДЕО)

Вишиваний фасад. Мешканка Новомосковська прикрасила свій будинок мотивами української вишивки. Замість ниток використала пластикові кришечки…   Подніпров’я, Галичина, Полтавщина, і Закарпаття. Візерунки із різних регіонів України зібрала на одному фасаді мешканка Новомосковська. Вчителька на пенсії, Тетяна Шестаковська, прикрасила свій будинок “вишивкою” з пластикових кришечок.
Тетяна Шестаковська, майстриня: “Случайно в Интернете, в разделе «Своими руками», увидела как болгарская девушка сделала ворота своего дома. Она сделала в болгарском стиле – горы, озеро и подсолнухи — красотища бесподобная! Ну и загорелась желанием сделать что-нибудь аналогичное и у нас!” Лідія Андріївна, подруга і помічниця пані Тетяни: “Дружим мы с ней уже все 40 лет! И вот когда у нее возникла эта идея сделать фундамент, говорю: «Тань, зачем оно тебе надо? Это же такой труд! Колоссальный!» А она: «Хочу уйти в мир иной, чтобы память была в доме обо мне!» Тетяна Шестаковська, майстриня: “Любовь в чем заключается, любовь к Украине? Не плюй себе под ноги на асфальт, не сморкайся, извините, прямо на асфальт. Живёшь — не бросай мусор прямо себе под ноги, где люди живут! Ну, береги её, охраняй, украшай её!”
Але не всі бережуть красу,  розповідають мешканці будинку.
Олександра Антонівна, сусідка пані Тетяни: “Вот магазинчик-наливайка. Тут наливают 100 грамм — стоят пьяные, отбивают. Я сама видела, как ногой отбивает вот этот вот орнамент! Представляете? Это что такое?”
Тому кожна весна у пані Тетяни починається з реставрації зруйнованих малюнків. Узимку жінка збирає кришечки, до роботи стає в теплу пору року: важливо, щоб на вулиці не дощило. Збирати робочий матеріал допомагають сусіди, пакунки лишають біля під’їзду на лавці та просто в кущах. Помічники вже обізнані: кришечки мають бути одного розміру, без ребристої поверхні.
 Тетяна Шестаковська, майстриня: “Они больше, поэтому один к одному не получится, будет рисунок прыгать — раз. А во-вторых, сюда забивается грязь — и выглядит уже не очень хорошо”.
Такі ребристі кришечки в магазині пані Тетяна обмінює на інші. Допомагають майстрині не лише дорослі. Серед постійних помічників — третьокласник Олексій.
Олексій, юний помічник, сусід пані Тетяни: “Ну, находил 200”, – “Это за раз?” – “Да”. Лідія Андріївна, подруга і помічниця пані Тетяни: “Сегодня утром он поднес к подъезду и говорит: «Бабушка Таня, куда?» Она говорит: «Пока здесь, на лавочку”.
Усі знахідки майстриня миє в мильній воді, далі — лезом зчищає логотипи і вкриває кришечки лаком. На фасад кріпить за допомогою суміші для кладки кахелю.
 Тетяна Шестаковська, майстриня: “Накладываю сюда, в крышечку, брызгаю водой (тогда лучше оно пропитывается сырое) и придавливаю!”
Перейняти вправність пані Тетяни спробувала і наша знімальна група. Перший млинець — нанівець. Отже, друга спроба! Так із кришечок можна скласти хоч ікону, хоч портрет Хемінгуея, каже Тетяна Миколаївна. До неї зверталися навіть великі компанії: просили прикрасити офісні стіни. Але майстриня відмовилась: у планах на сезон – завершити оздоблення рідного будинку. Автор – Юлія Бублик, Камера – Руслан Герасименко

Вибір редакції

Виставка на честь двох ветеранів автоспорту відкриється 5 липня в музеї “Машини Часу” в Дніпрі

5 липня в технічно-історичному музеї «Машини часу» відбудеться відкриття виставки «80… два ювілеї… 70», присвяченій ветеранам автоспорту, дніпровцям Станіславу Журавльову

02 Липень, 12:15
Садна, забої голови, внутрішніх органів та черевної порожнини – в Кам’янському 3-річна дитина випала з вікна (КОМЕНТАР)

  Числекні садна, забої голови, черевної порожнини, внутрішніх органів, в тому числі мозку, рвана рана ротової порожнини та контузія обох

01 Липень, 22:01
Кругосвітня подорож, щоб зібрати кошти на перший в Україні реабілітаційний центр (ВІДЕО)

  Починали велопробігом до Берліна, а тепер наважилися на кругосвітню подорож. «Подаруй надію» — проєкт, де батько та син планують

01 Липень, 18:06
Прогноз погоди на четвер, 2 липня. Дніпро і область (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Літній Ед і нам з вами вже час обговорити поведінку погоди у четвер. Ультрафіолетовий індекс тримається

01 Липень, 18:00
Ковток повітря: в обласну лікарню ім. Мечникова продовжують надходити апарати штучної вентиляції легень (ВІДЕО)

Сьогодні це надважливо, адже їх потребують не тільки хворі на COVID-19. Зазвичай штучна вентиляція легень  може мати вирішальне значення і

01 Липень, 16:29
Пандемія коронавірусу в Україні та світі – актуальна інформація (ВІДЕО)

  664 - саме стільки нових випадків коронавірусу зафіксували в Україні за останню добу. З них 32 дітини та 44

01 Липень, 15:53
З Дніпропетровщини до Генічеська з 3 липня поїдуть два потяги

01 Липень, 14:44
У Дніпрі пройшла акція проти призначення Шкарлета очільником МОН (КОМЕНТАР)

Негайно відсторонити з посади нового виконуючого обов’язки міністра освіти України. Цього вимагали активісти у Харкові, Києві, Чернівцях, Львові та Дніпрі. 

30 Червень, 22:56