03 июня 2019, 17:11

Вишиваний фасад. Мешканка Новомосковська прикрасила свій будинок візерунками з пластикових кришечок (ВІДЕО)

Вишиваний фасад. Мешканка Новомосковська прикрасила свій будинок мотивами української вишивки. Замість ниток використала пластикові кришечки…   Подніпров’я, Галичина, Полтавщина, і Закарпаття. Візерунки із різних регіонів України зібрала на одному фасаді мешканка Новомосковська. Вчителька на пенсії, Тетяна Шестаковська, прикрасила свій будинок “вишивкою” з пластикових кришечок.
Тетяна Шестаковська, майстриня: «Случайно в Интернете, в разделе «Своими руками», увидела как болгарская девушка сделала ворота своего дома. Она сделала в болгарском стиле — горы, озеро и подсолнухи — красотища бесподобная! Ну и загорелась желанием сделать что-нибудь аналогичное и у нас!» Лідія Андріївна, подруга і помічниця пані Тетяни: «Дружим мы с ней уже все 40 лет! И вот когда у нее возникла эта идея сделать фундамент, говорю: «Тань, зачем оно тебе надо? Это же такой труд! Колоссальный!» А она: «Хочу уйти в мир иной, чтобы память была в доме обо мне!» Тетяна Шестаковська, майстриня: «Любовь в чем заключается, любовь к Украине? Не плюй себе под ноги на асфальт, не сморкайся, извините, прямо на асфальт. Живёшь — не бросай мусор прямо себе под ноги, где люди живут! Ну, береги её, охраняй, украшай её!»
Але не всі бережуть красу,  розповідають мешканці будинку.
Олександра Антонівна, сусідка пані Тетяни: «Вот магазинчик-наливайка. Тут наливают 100 грамм — стоят пьяные, отбивают. Я сама видела, как ногой отбивает вот этот вот орнамент! Представляете? Это что такое?»
Тому кожна весна у пані Тетяни починається з реставрації зруйнованих малюнків. Узимку жінка збирає кришечки, до роботи стає в теплу пору року: важливо, щоб на вулиці не дощило. Збирати робочий матеріал допомагають сусіди, пакунки лишають біля під’їзду на лавці та просто в кущах. Помічники вже обізнані: кришечки мають бути одного розміру, без ребристої поверхні.
 Тетяна Шестаковська, майстриня: «Они больше, поэтому один к одному не получится, будет рисунок прыгать — раз. А во-вторых, сюда забивается грязь — и выглядит уже не очень хорошо».
Такі ребристі кришечки в магазині пані Тетяна обмінює на інші. Допомагають майстрині не лише дорослі. Серед постійних помічників — третьокласник Олексій.
Олексій, юний помічник, сусід пані Тетяни: «Ну, находил 200», — «Это за раз?» — «Да». Лідія Андріївна, подруга і помічниця пані Тетяни: «Сегодня утром он поднес к подъезду и говорит: «Бабушка Таня, куда?» Она говорит: «Пока здесь, на лавочку».
Усі знахідки майстриня миє в мильній воді, далі — лезом зчищає логотипи і вкриває кришечки лаком. На фасад кріпить за допомогою суміші для кладки кахелю.
 Тетяна Шестаковська, майстриня: «Накладываю сюда, в крышечку, брызгаю водой (тогда лучше оно пропитывается сырое) и придавливаю!»
Перейняти вправність пані Тетяни спробувала і наша знімальна група. Перший млинець — нанівець. Отже, друга спроба! Так із кришечок можна скласти хоч ікону, хоч портрет Хемінгуея, каже Тетяна Миколаївна. До неї зверталися навіть великі компанії: просили прикрасити офісні стіни. Але майстриня відмовилась: у планах на сезон — завершити оздоблення рідного будинку. Автор — Юлія Бублик, Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Лікарі закликають дніпрян робити щеплення від дифтерії. Місто повністю забезпечене вакцинами (КОМЕНТАР)

За 2019 рік в Україні зафіксували 20 випадків захворювання на дифтерію, з яких 18 — у жовтні. Цей показник уже

11 Ноябрь, 19:51
Мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення (ВІДЕО)

22 тонни асфальту, лопати і групове завзяття. На Дніпропетровщині мешканці села Спаське своїми силами вийшли ремонтувати територіальну дорогу державного значення.

11 Ноябрь, 18:12
Прогноз погоди на 12 листопада, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

11 Ноябрь, 17:50
Дніпровському національному університету імені О.Гончара не доведеться повертати 1,7 мільйона, — рішення суду

  Господарський суд Дніпропетровської області не вважає, що керівництво Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) завищило ціни на проживання

11 Ноябрь, 17:43
Розгадати український кросворд у центрі міста та перевірити свої знання: всеукраїнська акція до Дня української писемності об’єднала міста (ВІДЕО)

Розгадати український кросворд на центральній площі міста. У цьому полягала акція від Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”. Мета події — популяризувати

11 Ноябрь, 17:20
Палацу дітей та юнацтва – 85 років! 

Цими вихідними міський Палац дітей та юнацтва відзначив 85-річчя. Гостей зустрічали міми – перевдягнені вихованці театрального гуртка. Для яскравих світлин

11 Ноябрь, 17:10
У Дніпрі оновлюють альтанки у дитсадках

У Дніпрі проблема оновлення альтанок у дитячих садках дуже актуальна, оскільки багато з них – ще з радянських часів. Та

11 Ноябрь, 16:10
«Теплі» кредити: як дніпрянам заощадити на утепленні будинків

У Дніпрі діє програма фінансової підтримки ОСББ, ЖБК і власників одно- та двоквартирних житлових будинків «Енергоефективна оселя» на 2018 –

11 Ноябрь, 15:45