У Дніпрі стартувала українсько-німецька конференція “Кліматична адаптація: виклики та перспективи на національному, регіональному та місцевому рівні”. В рамках заходу близько 20 німецьких і вітчизняних експертів діляться досвідом і розглядають можливі перспективи і тенденції в екологічній ситуації країн Європи.
Д-р Вольфганг Мьоссігер, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку/офіс Дніпро: “Перший привід – це те, що східна Україна, в тому числі і Дніпропетровська область, є таким “свінговим” регіоном в Україні. Без економічного розвитку цього регіону в Україні неможливо буде досягти стабільності. Другий привід – ми хочемо підтримати реформування в цій країні, в тому числі екологічні. Третій привід – ми хочемо проаналізувати існуючу ситуацію і зробити порівняння між екологічною ситуацією в Україні та Німеччині”.
Йоганес Баур_, перший консул делегації ЄС в Україні: “Захист клімату наразі не є політичним приорітетом в Україні. Ми намагаємося підтримувати Міністерство охорони навколишнього середовища України з приводу різних законів, які вони мають надати до Верховної Ради. Але, звичайно, це такий довгий процес, який все ще триває. І ми сподіваємося, що новий уряд і парламент буде мати це за більш важливий приорітет, ніж це було донині”.
Євген Колішевський, організатор, ГО “Голос Природи”: “Проблема в том, что все прогнозы, которые делаются различными экспертами, – они не совпадают. Это проблема, потому что никто не может сказать какие изменения нас ждут в будущем. Но есть те изменение, к которым нужно адаптироваться. Нам очень интересно познакомиться с тем, как климатоохранная политика и политика адаптации формируются и реализуются на разных уровнях власти в европейских странах”.