Відповідно до прийнятого на початку травня Закону «Про житлово-комунальні послуги», постачальники мають право припинити надавати свої послуги споживачам, якщо вони не погасили борги за комунальні послуги. Це може статися з тими людьми, які протягом місяця після попередження про відключення проігнорували вимоги постачальників про оплату.
Крім того, на прострочену заборгованість відразу ж почне нараховуватися пеня: її розмір визначається договором між постачальниками послуг і клієнтами, але при цьому він не може перевищувати 0,001% боргів за щоденне прострочення платежів. Отже загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від всієї суми боргу. Разом з тим зазначимо, що нові норми не торкнуться людей з субсидіями. Правда, тільки в разі невиплати їм останньої.





