Картину, викрадену під час Другої світової війни, у березні повернуть до Дніпропетровського художнього музею. Робота українського художника Михайла Паніна – “Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною” довгий час вважалася знищеною. У 2017 році працівники Дніпропетровського художнього музею отримали лист від аукціонного дому Potomack Сompany з проханням надати коментар щодо роботи. Власниками картини довгий час було подружжя з США. Після збору необхідних документів та доведення факту музейної власності, роботу офіційно передали Україні. На це пішло 2 роки. Зараз картина перебуває у Києві, де 2 місяця буде відбуватися процес реставрації у Національному реставраційному центрі, адже за словами директорки художнього музею — Тетяни Шапаренко — полотно у дуже поганому стані. Наразі картина потребує заміни підрамнику та закріплення фарбового шару.
Тетяна Шапаренко, директорка Дніпропетровського художнього музею
“Ця робота цінна. По-перше, – це історична цінність цієї роботи для історії нашого музею. Бо ця робота була представлена у числі перших експонатів, з яких розпочиналася експозиція Катеринославської міської художньої галереї. І ця робота була в числі тих робіт, які були представлені у якості картин історичного жанру. Особа художника Михайла Паніна також дуже важлива для історії образотворчого мистецтва, для історії освіти нашого регіону. Бо Михайло Микитович Панін — це був перший директор Дніпропетровського художнього училища, яке він очолював з 1935 по 1958 роки. Треба сказати, що це була його дипломна робота, за яку він отримав малу золоту медаль”.





