Чи готові до надзвичайних ситуацій громадські заклади і установи Дніпропетровської області? Згідно із дорученням прем’єр-міністра України від 28 березня 2018 року, представникам державної служби з надзвичайних ситуацій дали право на позапланові перевірки. Це дитсадки, школи, вищі навчальні заклади, лікарні й торговельно-розважальні центри. В Дніпропетровській області об`єктів для інспекції більше двох тисяч. В 2019-му перевірили майже 700. Які результати перевірок дізнавався Кирило Бережний.
Більше 700 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, а до суду підготовлено 141 позов. Такі результати перевірок громадських закладів та установ у Дніпропетровській області за 2019 рік.
Дмитро Кудрявцев, заступник начальника ГУ з попередження надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС в Дніпропетровській області: “В навчальних закладах велика робота проведена в цьому напрямку. Ще недостатньо по лікувальним закладам”.
Відсутність систем протипожежного захисту, несправна електропроводка або обладнання, закриті шляхи евакуації, відсутність зовнішнього та внутрішнього водопостачання, а також первинних засобів пожежогасіння – найпоширеніші порушення, зазначають представники управління. Тих, хто не виправляється роками, розповідає заступник начальник головного управління з попередження надзвичайних ситуацій, по Дніпропетровській області одиниці. З деякими судяться вже не перший рік.
Дмитро Кудрявцев, заступник начальника ГУ з попередження надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС в Дніпропетровській області: “ТРЦ “Приозерний” перевіряли 1 березня 2017-го. І от до цього часу тривають суди. Вони не згодні із рішеннями суду. Ми виграли суд першої інстанції, апеляцію, зараз вони подали касаційну скаргу – триває розгляд. Як приклад. З 2017 року працюють із численними порушеннями, але на жаль, суд ще не визнав”.
Однак позитивні зрушення, розповідає пан Дмитро, – є. І їх значно більше. І позовів до суду, як і адмінпротоколів, з роками стає менше.
Позапланові перевірки, завіряють рятувальники, не закінчилися. В 2020 буде продовження. Головна мета, кажуть, всеж не виграні суди, а безпека людей.
Дмитро Кудрявцев, заступник начальника ГУ з попередження надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС в Дніпропетровській області: “На сьогоднішній день ті об’єкти, експлуатація яких була призупинена судами – вони повиконували протипожежні вимоги наші. Від цього виграють усі. Навіть якщо ми програємо суд – ми все одно добиваємося того, щоб виконали вимоги техногенної протипожежної безпеки. Тому, я вважаю, це не програш суду. За великим рахунком, вимоги виконуються”.