Дніпропетровщина завершує підготовку до другого етапу медичної реформи. Сімдесят відсотків закладів спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги наразі готові до контрактування з Національною службою здоров’я. Воно розпочнеться з першого лютого, і вже з квітня пацієнти в тих закладах зможуть безоплатно отримувати перелік послуг, гарантованих державою. Серед них визначені пріоритетні – при інфарктах, інсультах, пологах, неонатальна допомога і рання діагностика онкологічних захворювань. Ланка первинної медичної допомоги вже повністю підключена до Національної служби здоров’я. Це сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Інформацію щодо роботи закладів, фінансування від НСЗУ, аптек і програми “Доступні ліки” можна знайти на сайті Електронної системи охорони здоров’я.
–
Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій НСЗУ “Треба укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Для чого це потрібно зробити? Для того, щоб ми пацієнта в системі ідентифікували і знали куди за нього потім відправляти кошти. Ваш лікар — або сімейний, терапевт, педіатр, або лікар наступної ланки — надає вам направлення на певний вид медичної допомоги. Екстрену медичну допомогу отримують всі, незалежно, чи є у пацієнта декларація, чи немає”.
Дмитро Стригун, заступник голови Дніпропетровської ОДА: “Обов’язок тримати і розвивати мережу медичних закладів буде покладений на громаду, на місцеве самоврядування. Тому ми, перед тим, як ці заклади повністю перейдуть в їх управління, готуємо, оснащуємо, ремонтуємо, забезпечуємо технікою”.