Комунальне підприємство «Культурно-спортивний комплекс Шинник» у Дніпрі хочуть ліквідувати — одна з найібльш резонансних подій цього тижня у Дніпрі. Причиною називають фінанси — надто багато грошей витрачається на утримання великої будівлі. У міській раді запевняють, що всі колективи, які існують на базі комплекса, і далі працюватимуть. Батьки та викладачі на слово не вірять, бо в документі ясно зазначено: ліквідувати. Після обговорень у середу — на мітинг вийшли знову, у п’ятницю. Цього разу — під стіни міської ради.
Ча-ча-ча, пасодобль, джайв і танго — під стінами міської ради у Дніпрі. Це не конкурсна програма, а протест. Батьки, діти і викладачі — проти ліквідації Комунального підприємства «Культурно-спортивний комплекс Шинник».
12-річний Іван разом із колективом “Ровесник” не раз їздив представляти Україну за кордон. З останнього чемпіонату в Італії — кубок за перше місце.
Іван Ругно, учасник колективу «Ровесник»: «В цьому колективі мої друзі, доброта, щастя, і я вложив у нього пів свого життя. І мені дуже там подобається».
На мирний протест вихованці колективів прийшли із нагородами, аби показати, що і країну, і місто представляють навіть на міжнародному рівні.
Олена Куслій, учасниця колективу «Гавана»: «Тут є медалі з Польщі, ми були в Китаї, там посіли перше місце — це кубок із чемпіонату світу в Одесі. Я пишаюсь своїм колективом і не хочу, щоб у нас забрали Шинник, б це, як мій другий дім».
Микола Саржан, учасник колективу «Гавана»: «Я тут займаюсь сім років і за ці роки я навчився багато чому новому. Не хотілося б якось втратити знання, що я отримав від тренерів».
Євген Хорошилов, начальник управління культури, пояснює причину ліквідації тим, що потірбна оптимізація: на утримання будівлі йде забагато грошей. Тому КСК “Шинник” планують передати на баланс іншого комунального підприємства. Якого — не знає.
Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР: «Є завдання оптимізувати витрати на утримання будівлі – це величезні гроші».
Євгеній Шуліменко, один із викладачів, вбачає у цьому іншу причину.
Євгеній Шуліменко, керівник народного театру сучасної хореографії «Алегро»: «Я думаю, дуже сумно або продати приватним людям, або просто зарити – не вистачає фінансування. З боку не міської влади, не управління кульутри. До нас ніхто ні з якими пропозиціями не приходив і не обговорював цю ситуацію на даний момент».
У проєкті рішення на сайті міської ради не вказано автора проєкту, проте напевно відомо, що голосувати його будуть на найближчій сесії – 22 січня.
Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР: «Колективи, діти, всі будуть працювати в Шиннику».
Євген Хорошилов уже казав те саме 15 січня, під час зустрічі із батьками та викладачами у Шиннику. Проте останні на слово не вірять, хочуть бачити зміни у проєкті рішення. Привертати увагу до проблеми готові аж до її вирішення. 18 січня, у суботу, об 11-й годині збираються під стінами Шиннику.
Авторка — Оля Василець
Камера — Олександр Наумов