Громадські обговорення нового законопроєкту “Про медіа” ( УНІАН ) та його альтернативного варіанту — не вщухають. Верховна рада зареєструвала його минулоріч 27-го грудня. Він передбачає розширення повноважень Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення — відтак вона регулюватиме діяльність і друкованих ЗМІ. Висловити свої думки щодо оновлення медійного законодавства України вирішили журналісти з Дніпра та Львова. 3-го лютого представники місцевих ЗМІ ініціювали відеомост — їхня дискусія наживо транслювалася у мережах Фейсбук та Ютьюб. Також учасники відеорозмови розкритикували ще один законопроєкт — “Про дезінформацію”. Окрім невизначеності терміну “дезінформація”, причин кілька: примусова асоціація журналістів в державну спілку, захмарні штрафи за дезінформацію, а визначатиме фейкерів — уповноважений Кабміном з питань інформації.
Наталя Бабаченко — директорка телеканалу “Відкритий”
“Не можна давати державі таких широких важелів впливу на журналістів і на ЗМІ взагалі. Оскільки з цього законопроєкту виходить, що це не законопроєкт “про дезінформацію” — це законопроєкт “про цензуру”, насправді. Тобто, владці показують нам, що вони хочуть у будь-який спосіб керувати журналістами, причому всюди — і у їх професійній діяльності, і у їх громадській діяльності.”
Олексій Ковальчук — голова правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, головний редактор газети “Вісті Придніпров’я”
“У випадку прийняття в такому вигляді цього законопроєкту, в медіапросторі створюється дуже потужний, надпотужний регулятор. Закон повинен передбачати ефективні запобіжники від корупції чи політичного тиску на членів Національної ради. Кінцевий результат втілення нового законодавства про медіа, все-таки, повинна стати незалежність, у тому числі і економічна і політична рівність усіх, хто створює інформаційний продукт.”
https://www.youtube.com/watch?v=_PJpH-gc0kw&feature=youtu.be