05 февраля 2020, 18:58

Наскільки дієвим заходом є карантин через грип? (ВІДЕО)

Початок лютого пройшов під знаком очікування епідемії грипу — щодня вивчали статистику, рахували пацієнтів і оцінювали епідситуацію. Адміністрації шкіл мали право діяти на власний розсуд, залежно від того, скільки дітей не приходить до школи через недугу. Станом на 3 лютого повністю закрилися на карантин заклади в шести містах області, а з 6 лютого навчання припиняється у всіх школах Дніпра. Грип є вакцинокерованим вірусом, до нього можна підготуватися заздалегідь, тим не менше, кожного року ми наступаємо на ті ж граблі. У так званому «цивілізованому світі» карантинні заходи вживають у крайніх випадках, вони є ознакою неблагополучного або тоталітарного суспільства. Кирило Бережний зібрав інформацію і думки в один матеріал. Дивіться, робіть висновки і …не хворійте.  
Одарка Біла, заступниця директора департаменту гумполітики Дніпровської міськради: «Було призупинено освітній процес у закладах загальної середньої освіти міста Дніпра з 6 по 17 лютого 2020 року».
11 днів позапланових канікул для школярів Дніпра — таке рішення напередодні винесла комісія міськради з технічної безпеки з надзвичайних ситуацій. Офіційно про це повідомили 5 лютого. Карантин — для всіх, навіть класів, які закривалися раніше і тільки-но вийшли на навчання. Інформацію про карнатин з шостого на сторінці у фейсбук заступник міського голови Михало Лисенко написав четвертого. Батьки, що не дочекалися офіційного повідомлення — захвилювалися. Для пані Катерини звістка про карантин стала несвоєчасною. Їі семирічна дитина , каже, щеплена від грипу. А сама Катерина — температурить. Тепер малеча проведе 11 днів в одному приміщенні із хворою мамою. Якби не вірус — брала б доньку на роботу, що теж “карантином” у чистому вигляді не назвеш.
Катерина Дробот, дніпрянка: «Мені дитина — це додаткова неможливість лікуватися, бо дитина, звичайно, потребує уваги. І більше того, їм назадавали багато завдань на цей період — це треба також виконувати. Втім, вони все рівно не отримають той рівень підготовки, як у класі».
Лікарі, що сповідують доказову медицину, карантинні заходи щодо грипу дієвими не вважають. Це не дуже економічно вигідний засіб для протидії захворюванням на кшталт грипу чи ГРВі. Найбільш ефективний засіб — профілактика.
Олена Кондратенко, лікарка: «Коли ми говоримо про сезонний грві, грип — я не бачу в цьому сенсу. Це економічно не вигідно ні нам, ні вчителям, ні державі взагалі. А щеплення від грипу, якби його купувати гуртом,  воно б коштувало, ну, по 10-15$ максимум, і ми щепили б усіх дітей».
Сприяти поліпшенню епідеміологічної ситуації налаштовані в департаменті транспорту. Планують ніби обробляти маршрутки антисептиками та знезаражувальними засобами.
Іван Васючков, завідуючий сектору контролю та моніторингу договірних зобов’язань департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради: «В автобусах, що працюють на міських маршрутах, будуть посилені заходи по санобробці. Обробка антисептиками та засобами знезараження — запорука здоров’я не тільки пасажирів, а й обслуговуючого персоналу».
Водії маршруток, які нам трапились, розпорядження про дезинфекцію і, власне, засобів — не отримували. Діють, як і завжди — в кінці дня просто миють салон.
Віктор, водій: «Убираем, моем, но не дезинфицируем. Препарата нет. А так,  мойка, уборка — каждый день. Каждый день на пересменку мы убираем, и убираем чисто для себя».
Пасажири кажуть: їздити в маршрутках під час епідемії  трохи лячно. Однак доводиться. Але якщо транспорт дійсно дезинфікуватумуть — буде спокійніше всім.
Тетяна, мешканка Кам’янського: «Напевно, по закінченню, може і в середині зміни,  повинні проводитися якісь заходи. Або обробка якась в салоні, або мити його з якимось дизенфекційним засобом». Віктор, дніпрянин: «Я внука и на футбол вожу, и все это на маршрутках. Я так думаю, что дезинфицировать надо». Яна, дніпрянка: «»Мы касаемся руками, дети. Мы всем этим дышим, трогаем. Нет возможности помыть руки сразу же. Поэтому да».
Не менша шкода, каже психолог Ольга Гриценко, від інформаційних вірусів. Емоційні і довірливі люди хворобу можуть собі і навіяти. Звичайний нежить вкупі з фейсбуком, розмовами в транспорті, тривожними телесюжетами  здатен вкласти людину в ліжко. Додають паніки і звістки з Китаю. Критичне мислення, почуття гумору та відмова від гаджетів, хоча б ненадовго,  допоможуть особливо вразливим.  

Вибір редакції

Карантин завершено: 17-го лютого всі школи міста відновили навчання

Карантин завершено. 17-го лютого всі школи міста відновили навчання. Станом на 14-те лютого, за даними Дніпровського міського відділу лабораторних досліджень,

17 Февраль, 21:17
На Ломівській насосно-фільтрувальній станції завершилася реконструкція (КОМЕНТАР)

Більш якісна вода  тепер має бути у мешканців лівого берега Дніпра - на Ломівській насосно-фільтрувальній станції завершилась реконструкція.  За сімдесят

17 Февраль, 20:03
Прогноз погоди на 18 січня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Февраль, 19:43
Берлінський мур по-дніпровськи: авангардистські картини доповнили німецьку виставку в музеї “Машини часу”(ВІДЕО)

“Берлінський мур” замість мольберту. Технічний музей “Машини часу” доповнює німецьку виставку картинами. Їх на імпровізованій Берлінській стіні вимальовують молоді художники.

17 Февраль, 19:12
Непросте материнство — у Дніпрі стартував тренінг для жінок, які виховують дітей з особливими освітніми потребами (ВІДЕО)

  Допомога жінкам, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. У Дніпрі розпочався благодійний треніг, присвячений темі особливого материнства. Вісім

17 Февраль, 19:08
Ярослава Магучіх перемогла на турнірі серії «World Indoor Tour»

Дніпровська легкоатлетка Ярослава Магучіх перемогла на турнірі серії «World Indoor Tour», що проходив у Глазго (Шотландія). Спортсменка з першого разу

17 Февраль, 16:04
Міністерство соціальної політики України повідомило, що у 2020 році зросте максимальний розмір аліментів, який може бути встановлено судовим наказом

  Інформація з’явилась у прес-службі відомства. У 2020 році зростання пройде в два етапи. На дитину віком до 6 років:

17 Февраль, 15:07
20 – 29 лютого у Дніпрі проходитимуть дні газети «День»

17 Февраль, 14:05