10 февраля 2020, 19:14

Лідерство по-скаутськи: дніпровський патруль перейняв досвід побратимів з Польщі (ВІДЕО)

До інтенсиву з основ скаутингу долучилися близько 40 слухачів. Три дні вони вчилися ефективно комунікувати між собою. Мета тренінгу — виховати майбутніх лідерів та волонтерів на власному прикладі. У понеділок пдбивали підсумки та неохоче прощалися…   Хустки із вензелями дружби, сувеніри та палкі обійми — ось так прощалися дніпровські скаути з польськими побратимами. А три дні тому їхній інтенсив з основ скаутингу лише починався. Один із його організаторів згадує: це було просто і надзвичайно водночас.    
Юрій Галицький — керівник асоціації дніпровських скаутів “Скіф”: «Вони вчилися як правильно рекретувати своїх однокласників в свою команду, що таке добра справа. І насправді це не тому, що якась доросла людина запросила допомогти, а вони розуміли, і на це звертали увагу по-скаутськи, як тебе змінює твоя добра справа, яку ти робиш. Чому ти стаєш після цього лідером і чому ти стаєш фактично проєкт-менеджером».
Тренінг відбувався на базі молодіжного центру “Освіторіум”, і всі дні учасники жили за чітким розкладом: о пів на сьому — підйом, о восьмій — сніданок, ще за годину починалися заняття, які тривали більше 12 годин. Попри жорстку дисципліну, кожен був вмотивований. Яні — лише 11, у скаути пішла менше року тому за порадою батька, і зовсім не жалкує. Каже: тепер для неї — це наче друга родина. А тренінг — зайвий раз це підтвердив.    
Яна Ольховик — скаутка, учасниця інтенсиву: «Я люблю пробувати нове, дізнаватись нове. Тренінг мені дуже сподобався. Це було вперше в моїй практиці, що я спілкуюсь із іноземцями так близько. Нам розповідали про комунікацію».
Єва напроти — вже досвідчена скаутка. У патрулі більше 5 років і навіть очолює дитячу групу. Каже: знання, які дав інтенсив, є дуже корисними.    
Єва Ступнікєр — скаутка, учасниця інтенсиву: «Навчилася регулювати свій таймінг. Наприклад, навчилася працювати із ними по якимось схемах, навчилася як їх заінтригувати, чому саме це їм буде цікаво, а це — ні».
Майже половина учасників —  батьки. Пані Марина до скаутського руху долучилася кілька років тому. Бути корисною суспільству та самодисципліна — її це дуже надихає. Та першопричиною стала саме її донька, яка вирішила стати скаутом.    
Марина Кулікова — скаутка, учасниця інтенсиву: «Она на тот момент была патрульной и ей действительно не хватало поддержки, так как она ещё достаточно неопытный скаут на тот момент. Она очень активный член организации. Сегодня на тренинге она тоже присутствовала, она действительно собирается сейчас в школе вокруг себя  собрать свой патруль».
  Окрім інтенсиву, організатори планують у 21-му році зробити спільний похід місцями бойових дій між українцями та поляками.    
Юрій Галицький — керівник асоціації дніпровських скаутів “Скіф”: «Дорослі хочуть показати дітям помилки, які були в минулому, щоб у них просто воно  не повторювалося і, звичайно, вони дуже симпатизують Україні — вони хочу підтримати, мати спільний подальший проєкт».
      Автор — Станіслав Пивонос, Ірина Єфремова Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Перший пішов: у Дніпрі одужав хворий на COVID-19 (коментар)

Перший пішов: у Дніпрі одужав хворий на COVID-19 Перший мешканець Дніпропетровщини одужав від коронавірусу На Дніпропетровщині одужав дніпрянин, який разом

27 Март, 21:47
315 мільйонів гривень — на захист жителів області від вірусу (КОМЕНТАР)

Саме таку суму виділили на сесії Дніпропетровської облради. Сесія відбулась 27 березня в режимі онлайн, дистанційно. 100 мійльонів гривень для

27 Март, 21:27
Прогноз погоди на вихідні, 28 та 29 березня. Дніпро і область (ВІДЕО)

27 Март, 18:44
Маски для родичів загиблих воїнів — волонтери ТАПС у Дніпрі готують набори індивідуального захисту (ВІДЕО)

Маска, антисептик, рукавички. Волонтери організації ТАПС уже тиждень готують захисні набори для своїх підопічних. Організація допомагає рідним загиблих у війні

27 Март, 18:40
20 апаратів ШВЛ прибули до 21 інфекційної лікарні Дніпра

27 Март, 15:42
Співробітники служби порятунку врятували коня

По прибуттю до місця події, рятувальники побачили тварину, що знаходилася у ямі на глибині близько 2 метрів. Співробітники ДСНС за

27 Март, 14:46
У Дніпрі завершують оновлювати будівлю та стадіон школи №126

«Оновлюємо школи в різних куточках області. Діти мають навчатися у гарних умовах, – зазначив Олександр Бондаренко. – Більшість проєктів закінчимо

27 Март, 14:38
Карантин за кордоном — пряма мова із Німеччини та Сполучених Штатів (КОМЕНТАР)

PHOTO BY DAVID RYDER REUTERS І щодо карантинних обмежень за кордоном, маємо пряму мову із Німеччини та Сполучених Штатів. Українська

26 Март, 22:10