10 февраля 2020, 19:14

Лідерство по-скаутськи: дніпровський патруль перейняв досвід побратимів з Польщі (ВІДЕО)

До інтенсиву з основ скаутингу долучилися близько 40 слухачів. Три дні вони вчилися ефективно комунікувати між собою. Мета тренінгу — виховати майбутніх лідерів та волонтерів на власному прикладі. У понеділок пдбивали підсумки та неохоче прощалися…   Хустки із вензелями дружби, сувеніри та палкі обійми — ось так прощалися дніпровські скаути з польськими побратимами. А три дні тому їхній інтенсив з основ скаутингу лише починався. Один із його організаторів згадує: це було просто і надзвичайно водночас.    
Юрій Галицький — керівник асоціації дніпровських скаутів “Скіф”: «Вони вчилися як правильно рекретувати своїх однокласників в свою команду, що таке добра справа. І насправді це не тому, що якась доросла людина запросила допомогти, а вони розуміли, і на це звертали увагу по-скаутськи, як тебе змінює твоя добра справа, яку ти робиш. Чому ти стаєш після цього лідером і чому ти стаєш фактично проєкт-менеджером».
Тренінг відбувався на базі молодіжного центру “Освіторіум”, і всі дні учасники жили за чітким розкладом: о пів на сьому — підйом, о восьмій — сніданок, ще за годину починалися заняття, які тривали більше 12 годин. Попри жорстку дисципліну, кожен був вмотивований. Яні — лише 11, у скаути пішла менше року тому за порадою батька, і зовсім не жалкує. Каже: тепер для неї — це наче друга родина. А тренінг — зайвий раз це підтвердив.    
Яна Ольховик — скаутка, учасниця інтенсиву: «Я люблю пробувати нове, дізнаватись нове. Тренінг мені дуже сподобався. Це було вперше в моїй практиці, що я спілкуюсь із іноземцями так близько. Нам розповідали про комунікацію».
Єва напроти — вже досвідчена скаутка. У патрулі більше 5 років і навіть очолює дитячу групу. Каже: знання, які дав інтенсив, є дуже корисними.    
Єва Ступнікєр — скаутка, учасниця інтенсиву: «Навчилася регулювати свій таймінг. Наприклад, навчилася працювати із ними по якимось схемах, навчилася як їх заінтригувати, чому саме це їм буде цікаво, а це — ні».
Майже половина учасників —  батьки. Пані Марина до скаутського руху долучилася кілька років тому. Бути корисною суспільству та самодисципліна — її це дуже надихає. Та першопричиною стала саме її донька, яка вирішила стати скаутом.    
Марина Кулікова — скаутка, учасниця інтенсиву: «Она на тот момент была патрульной и ей действительно не хватало поддержки, так как она ещё достаточно неопытный скаут на тот момент. Она очень активный член организации. Сегодня на тренинге она тоже присутствовала, она действительно собирается сейчас в школе вокруг себя  собрать свой патруль».
  Окрім інтенсиву, організатори планують у 21-му році зробити спільний похід місцями бойових дій між українцями та поляками.    
Юрій Галицький — керівник асоціації дніпровських скаутів “Скіф”: «Дорослі хочуть показати дітям помилки, які були в минулому, щоб у них просто воно  не повторювалося і, звичайно, вони дуже симпатизують Україні — вони хочу підтримати, мати спільний подальший проєкт».
      Автор — Станіслав Пивонос, Ірина Єфремова Камера — Олександр Наумов

Вибір редакції

Карантин завершено: 17-го лютого всі школи міста відновили навчання

Карантин завершено. 17-го лютого всі школи міста відновили навчання. Станом на 14-те лютого, за даними Дніпровського міського відділу лабораторних досліджень,

17 Февраль, 21:17
На Ломівській насосно-фільтрувальній станції завершилася реконструкція (КОМЕНТАР)

Більш якісна вода  тепер має бути у мешканців лівого берега Дніпра - на Ломівській насосно-фільтрувальній станції завершилась реконструкція.  За сімдесят

17 Февраль, 20:03
Прогноз погоди на 18 січня, вівторок. Дніпро і область (ВІДЕО)

17 Февраль, 19:43
Берлінський мур по-дніпровськи: авангардистські картини доповнили німецьку виставку в музеї “Машини часу”(ВІДЕО)

“Берлінський мур” замість мольберту. Технічний музей “Машини часу” доповнює німецьку виставку картинами. Їх на імпровізованій Берлінській стіні вимальовують молоді художники.

17 Февраль, 19:12
Непросте материнство — у Дніпрі стартував тренінг для жінок, які виховують дітей з особливими освітніми потребами (ВІДЕО)

  Допомога жінкам, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. У Дніпрі розпочався благодійний треніг, присвячений темі особливого материнства. Вісім

17 Февраль, 19:08
Ярослава Магучіх перемогла на турнірі серії «World Indoor Tour»

Дніпровська легкоатлетка Ярослава Магучіх перемогла на турнірі серії «World Indoor Tour», що проходив у Глазго (Шотландія). Спортсменка з першого разу

17 Февраль, 16:04
Міністерство соціальної політики України повідомило, що у 2020 році зросте максимальний розмір аліментів, який може бути встановлено судовим наказом

  Інформація з’явилась у прес-службі відомства. У 2020 році зростання пройде в два етапи. На дитину віком до 6 років:

17 Февраль, 15:07
20 – 29 лютого у Дніпрі проходитимуть дні газети «День»

17 Февраль, 14:05