17 февраля 2020, 19:12

Берлінський мур по-дніпровськи: авангардистські картини доповнили німецьку виставку в музеї “Машини часу”(ВІДЕО)

“Берлінський мур” замість мольберту. Технічний музей “Машини часу” доповнює німецьку виставку картинами. Їх на імпровізованій Берлінській стіні вимальовують молоді художники. Невдовзі експозиція збагатиться авангардистськими творами. За рухами пензлів стежила  Юлія Бублик. Картини Василя Кандинського, Пауля Клее та Франца Марка на місці  “Берлінської стіни”. Так у дніпровському музеї МАШИНИ ЧАСУ розмальовують головний елемент німецької виставки. Її відкрили восени 2019 і присвятили тридцятиріччю падіння Берлінського муру.  

 Штефан Кайль, генеральний консул Німеччини у м. Дніпро: «Берлінська стіна довгий час розділяла Німеччину на дві частини. На щастя, ми подолали це більше 30 років тому — і стіна стала тепер мистецьким об’єктом».

 

Такий приклад перейняли і музейники. До співпраці директор “Машин часу” запросив знайому художницю.  

Галина Шевцова, арт-кураторка проєкту: «Він телефонує, я беру слухавку і він говорить: “Ти нікуди не їдеш наступні 3 тижні”. І як раз 3 тижні тому ми розпочали цей проєкт, і розпочали саме запис художників, які бажають взяти участь».

  Охочих виявилося багато, але з них відібрали тридцятьох митців.  

Галина Шевцова, арт-кураторка проєкту: «Це молоді художники міста Дніпра і міста Новомосковська. І деякі художники з Петербурга, з Німеччини, з Криму ще добираються: у зв’язку з погодними  умовами, у зв’язку з тим, що хтось захворів. І будуть малювати ще завтра-післязавтра».

  Акриловою фарбою забезпечило консульство Німеччини. Поряд із дорослими художниками свої арт-об’єкти створювали і діти. Їм дозволили малювати на ретро-автомобілях радянського і німецького виробництва.  

Галина Шевцова, арт-кураторка проєкту: «Це гуаш, яка змивається. І машину кожного тижня можна  загнати в мийку, змити все — і діти знову приходять!»

  Тим часом “Берлінський мур” музейники поділили на 34 прямокутники. Їх розіграли між митцями. Олені Зазімко випало малювати на рівні очей. Розташуванням своєї картини художниця задоволена.  

Олена Зазімко, художниця: «Когда все отойдут, у меня будет центральное место композиции».

  На мурі молоді живописці вимальовують картини німецьких художників-авангардистів. Чию роботу скопіює, Олена вирішила одразу.  

Олена Зазімко, художниця: «Композиция Кандинского — «Цветовая композиция №7», по-моему, называется. Мои ученики в ней портреты в основном находят. А я нахожу фигуру женщины!»

  Тим часом студентці Камілі доводиться балансувати на драбині — їй випало малювати в одному з верхніх прямокутників.  

Каміла Задерещенко, студентка-художниця: «Сначала подумала: высоковато. А потом думаю: нет, классно — хоть на голову не будет краска капать! Картина называется «Тигр», автор — Франц Марк — это немецкий художник. Успела  я уже сделать самого тигра. Окружение осталось — джунгли, среда, в которой лежит этот тигр».

  До творчого процесу долучився і генеральний консул Німеччини. Побачити розмальовану стіну можна буде до кінця березня. 31-го числа виставка  завершить свою роботу, а  “Берлінський мур” поріжуть на частини.  

Галина Шевцова, арт-кураторка проєкту: «Ці картини будуть роздаватися, презентуватися самим авторам!»

  Автор — Юлія Бублик Камера — Руслан Герасименко

Вибір редакції

Масовий спалах коронавірусу в Першотравенську: в місті обмежать в’їзд-виїзд з 9 ранку 8 квітня (коментар)

У Дніпропетровській області виявили 15 нових випадків зараження коронавірусом. Усі випадки зафіксували у  місті Першотравенськ ( 29 тисяч населення), де

07 Апрель, 21:54
Рішення про обмеження в’їзду може прийняти лише центральна влада, — Святослав Олійник (коментар)

"Приймати рішення про обмеження в’їзду , або перекриття населеного пункту може лише центральна влада шляхом військового чи надзвичайного стану. І

07 Апрель, 21:02
8 квітня — день «Намалюй пташку» Прогноз погоди від синоптика Еда (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Едуард Парнет і мій друг Пан Прогноз. Якщо погодна картина вам не сподобається, то це він

07 Апрель, 18:12
Благовіщення під час карантину: «9 канал» провів незалежний рейд по церквах міста (ВІДЕО)

Благовіщення Пресвятої Богородиці  - важливе свято для православних. За легендою, в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марії про майбутнє

07 Апрель, 18:03
КП «Дніпроводоканал» закликає мешканців своєчасно оплатити рахунки за воду

На сайті підприємства зазначається, що мережа водопроводу та каналізації є критично важливою інфраструктурою, відіграє одну із ключових ролей в охороні

07 Апрель, 13:46
Ситуація із коронавірусом на Дніпропетровщині: актуальні дані

  Інфекцію COVID-19 знайшли у 12 нових заражених в Дніпропетровській області. Захворіли жителі Дніпра, Першотравенська, а також Синельниківського району.  

07 Апрель, 13:28
Проєкт «Шкільний офіцер поліції» у Дніпрі продовжує працювати онлайн (КОМЕНТАР)

Ініціатива «Шкільний офіцер поліції» існує вже 2 роки. Проект запустили, як пілотний. Дніпро – одне з перших міст, в яких

06 Апрель, 19:38
65 наметів на 130 місць. У Царичанському районі розгорнули наметове містечко для обсервації (ВІДЕО)

Серед поля, поміж населеними пунктами Царичанського району Дніпропетровської області тепер розміщується наметове містечко для обсервації. Воно може допомогти, якщо, наприклад,

06 Апрель, 17:47