Сайт 9-го дніпровського телеканалу
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Коронавірус (Covid-19)
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у ДніпріМапа
No Result
View All Result
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Коронавірус (Covid-19)
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у ДніпріМапа
No Result
View All Result
Сайт 9-го дніпровського телеканалу
No Result
View All Result
Home Всі новини

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/www-root/data/www/9-channel.com/wp-content/themes/jnews/lib/theme-helper.php on line 1294

Вони працюють за двох, борються зі зневагою та отримують копійки. Чому професія медичної сестри в Україні занепадає? (ВІДЕО)

20.02.2020
in Всі новини
170

2020 — рік медсестринства в Україні. Таким його оголосила міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька. На меті, каже, — розробити стратегію розвитку фаху на роки вперед.  Але за нашими даними, жодна з державних клінік, принамйні у Дніпрі, не має достатньо персоналу. Чому професія медичної сестри занепадає? Чому спеціалісти тікають у приватні клініки або за кордон? І якою, на думку самих медсестер, мають бути комфортні умови праці? Дослідження Юлії Бублик – у спецматеріалі.

 

Знайомтеся – Марія Бевзюк, медсестра з 20-річним досвідом. Її робочий день зазвичай починається о восьмій годині.

 

Марія Бевзюк, медсестра шостої дитячої лікарні Дніпра: “По утрам, как правило, это забор крови. Потом идут манипуляции с детьми и доктор. После осмотра врача уже идет постановка катетеров, постановка капельниц и физиотерапевтические всякие процедуры. В течение дня еще различная документация: я отмечаю каждый раз кварцевание, уборки, обхожу палаты, спрашиваю у родителей, всё ли в порядке, как чувствуют себя дети. Меряю температуру днем”.

Марії часто доводиться заспокоювати і дітей, і дорослих: малеча боїться процедур, а батьки не довіряють лікарям, нервують. Тому в обов’язки медсестри входить іще й робота вихователя.

 

 

 

Марія Бевзюк, медсестра шостої дитячої лікарні Дніпра: “Мы закрепляем катетер пластырем, и на пластырях мы разрисовываем детям различные красивые рисунки, чтобы им было веселее. То есть сразу у них улыбка на лице — и они как-то уже забывают о боли”.

І так медсестра працює до 17:00. Але це у звичайний день. Коли потрібна вища зарплатня, доводиться брати більше годин і додаткову ставку.

 

 

 Марія Бевзюк, медсестра шостої дитячої лікарні Дніпра: “Я беру и ночные смены, и работаю сутки”.

Керівники 6-ї дитячої лікарні Дніпра, де працює Марія, розповідають: заробіток “державних” медсестер може коливатися від мінімальних 4 тисяч 700 гривень до 9-10 тисяч.  Залежить від стажу і кількості годин на тиждень. Працювати  і за себе і “за того хлопця” медичним сестрам доводиться через велику нестачу кадрів. Так, лише в інфекційному блоці вакантні аж 27 посад.

 

 

 

 Ліна Чергінець, медична директорка шостої дитячої лікарні Дніпра: “Майже 50% укомплектовано тільки посад медичних сестер. І нестача  практично у кожному відділенні – від приймального до відділення анестезіології та інтенсивної терапії”.

Наразі кожна медсестра доглядає від 20 до 40 пацієнтів. У шостій лікарні порівнюють: за кордоном на одну фахівчиню припадає п’ятеро хворих.

 

 

 

Ліна Чергінець, медична директорка шостої дитячої лікарні Дніпра: “Є такі відділення, де лишилося 2-3 медсестри, а повинно бути 7 або 9. Ми виходимо за рахунок того, що переміщуємо медичних сестер з одного відділення в інше”.

Марія Бевзюк, медсестра шостої дитячої лікарні Дніпра: “У нас отделение здесь, на втором этаже, на 24 койки. Еще есть на 43 койки — отделение на 5 этаже. Мы работаем на 2 отделения, но это считается одно наше отделение. Я одна постоянный работник, поэтому мне нужно еще человек 5-6”.

В інших лікарнях Дніпра  ситуація не набагато краща. Прес-служба міської ради повідомляє: на кінець 2019 року молодших медичних спеціалістів у закладах міста – лише 89 відсотків. Причиною дефіциту медики вважають  небажання випускників профільних закладів працювати за фахом. А обов’язкове  працевлаштуваня вже три роки не діє.

 

 

Ігор Шарун, директор Дніпровського базового медичного коледжу: “Три роки тому Верховна Рада відмінила обов’язкове працевлаштування та трирічне відпрацювання медичними випускниками, навіть якщо вони навчалися за бюджетні кошти”.

Навчальних закладів, які готують молодший медперсонал, у нашій області — п’ять. Лише Дніпровський медичний коледж випускає близько 200 медсестер на рік. Але геть не всі вони лишаються в професії – хтось  продовжує навчання на лікаря…

 

 

 

 Тимофій Щокін, студент медичного коледжу, майбутній медбрат:”Я хочу стати епідеміологом… хтось мріє про інші горизонти”.

 

Ядвіга Балагура, студентка медичного коледжу, навчається на медсестру: “Я хочу піти далі працювати за своїм покликанням — це виноробство!”

До слова, контрактне навчання в медичному коледжі коштує 14 тисяч гривень на рік. Багато випускників, які все ж обирають медсестринство, йдуть працювати у приватні клініки – там заробітні плати вищі, ніж у державному секторі. Отже “відбити” вартість навчання — легше.

 

 

Вікторія Кара, медсестра приватної практики: “Мне муж оплачивал контракт. Я отучилась. Потом решила выходить на работу и поняла, что в государственную — нет!”

Та і графік у приватних лікарнях — зручніший, каже Вікторія.

 

 

Вікторія Кара, медсестра приватної практики: “Здесь рабочий день начинается с девяти. Я в это время успеваю отвести ребенка в садик и машиной доехать на работу. И здесь нет ночных дежурств”.

Іще одна важлива складова —  професійний розвиток. Курси підвищення кваліфікації у державних закладах медсестри проходять раз на п’ять років. Аби  удосконалювати знання і навички частіше, можна йти на платні курси. І тут знову мова про гроші.

 

 

Ірина Волошина, представниця Академії сімейної медицини України: “Зараз сформувалась така ситуація, що медсестра на первинній ланці виконує функцію фактично секретаря лікаря. Вони сидять в одному кабінеті – і медична сестра веде папери, пише багато під диктовку”.

Вікторія Кара, медсестра приватної практики: “За границей медсестра ведет фактически первичный приём. То есть она смотрит, она слушает — нас не учили этому. При всём желании своём, я в государственной клинике никогда этому не научусь”.

Карина Світло, медична сестра приватної практики: “У нас для медсестер есть какое развитие? Ты становишься врачом. Развития, как медсестры, у тебя нет. Мол, ты же медсестра! Что там тебе еще надо? Вот доктор — другое дело!”

 

 

Багатьом українським медсестрам недостатньо і умов приватного сектору — вони рушають на заробітки за кордон. З початком весни ринок праці для наших фахівчинь відкриває ще одна країна – Німеччина.

Дмитро Орленко, директор польського центру працевлаштування: “Кожна людина, яка має мінімум середню спеціальність, вона має можливість з 1 березня офіційно працевлаштуватися в Німеччині. Також інші країни, такі як Польща, як Чехія, мають великий запит на медичний персонал”.

Деякі з цих країн забезпечують стартовими стипендіями та житлом. Відтак із Дніпра за кордон від’їжджає до десяти медсестер на рік.

 

 

Дмитро Орленко, директор польського центру працевлаштування: “Взагалі медсестри, коли вже приїжджають за кордон, то вони переїжджають назавжди. Середня заробітна платня — від 2 до 3 тисяч євро на місяць”.

Покращити умови праці для молодшого медперсоналу сподіваються в Міністерстві охорони здоров’я. Його очільниця, Зоряна Скалецька, оголосила 2020 рік в Україні — роком медсестринства. Одним із перших кроків, який обіцяє підвищення заробітних плат, має стати так зване “медичне гарантування”. У квітні заклади другої ланки медико-санітарної допомоги мають укласти прямі договори з Національною службою здоров’я України. Завдяки цьому більше фінансування будуть отримувати ті лікарні, що користуються популярністю серед пацієнтів.

 

 

 Ірина Волошина, представниця Академії сімейної медицини України: “Головні лікарі будуть займати посади директорів комунальних неприбуткових підприємств. І вони будуть наймати до себе працівників. Якщо ти вважаєш, що ти хочеш отримувати 10 тисяч, ти про це заяви. І якщо керівництво погоджується на таку суму, ви підписуєте контракт і працюєте саме за ті гроші”.

Чи  запрацює система так, як обіцяють — почекаємо і побачимо.  Комфортні умови праці, на думку медсестер, полягають не лише у гідній зарплатні. Не менш важливими є “зайві руки” та забезпечення витратними матеріалами.

 

 

Карина Світло, медична сестра приватної практики: “Когда ты не говоришь пациенту: «Принесите перчатки». Или: «Принесите ручку, мне писать вам нечем». И просто хотя бы чтобы все говорили: «Спасибо! Вы — молодцы!»

 

Авторка – Юлія Бублик

Камера – Руслан Герасименко, Олександр Височин, Олександр Наумов

Share128Tweet80

Новини, пов'язані з цим

Україна повернула 15 дітей із російської неволі разом із мамами та представниками

Україна повернула 15 дітей із російської неволі разом із мамами та представниками

21.03.2023
У Новомосковську після зухвалого вбивства юнака посилюють контроль за дотриманням комендантської години

У Новомосковську після зухвалого вбивства юнака посилюють контроль за дотриманням комендантської години

21.03.2023
«Ліза – молодець»: у Мережі шириться флешмоб на підтримку дівчини зі скакалкою, яку обзивала сусідка (ВІДЕО)

«Ліза – молодець»: у Мережі шириться флешмоб на підтримку дівчини зі скакалкою, яку обзивала сусідка (ВІДЕО)

21.03.2023
У Дніпрі “на гарячому” затримали викрадача генератора

У Дніпрі “на гарячому” затримали викрадача генератора

21.03.2023
Вибух у Криму знищив російські “Калібри” під час транспортування залізницею, – ГУР

Вибух у Криму знищив російські “Калібри” під час транспортування залізницею, – ГУР

21.03.2023
Тіло заховав у ямі: на Дніпропетровщині знайшли вбитим зниклого чоловіка

Тіло заховав у ямі: на Дніпропетровщині знайшли вбитим зниклого чоловіка

20.03.2023
Next Post

Пластичний хірург Хакан Агир із Туреччини прооперує кількох дітей із Дніпра (ВІДЕО)

У Дніпропетровській ОДА відкрився міжнародний дебатний турнір серед школярів

У Дніпрі відкрилася XXІ Міжнародна фотовиставка газети «День»

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Головна
  • Всі новини
  • Спецрепортаж
  • Коронавірус (Covid-19)
  • Інтерв’ю
  • Контакти
  • Бомбосховища у Дніпрі
© Телекомпанія "Приват ТБ Дніпро" – 9 канал, 1995-2022р.

З 2011 року 9 Канал Дніпро є частиною холдингу 1+1 медіа та виступає регіональним вікном каналу «2+2» (м. Київ). Телекомпанія виробляє власні програми: «Інтерактивні новини 9 каналу» (йдуть у прямому ефірі), «Алеф» (програма про життя та діяльність єврейської громади області), тижневик «Дніпро-футбол», щоденний випуск новин культури «Культурне меню»

No Result
View All Result
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Коронавірус (Covid-19)
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у Дніпрі

З 2011 року 9 Канал Дніпро є частиною холдингу 1+1 медіа та виступає регіональним вікном каналу «2+2» (м. Київ). Телекомпанія виробляє власні програми: «Інтерактивні новини 9 каналу» (йдуть у прямому ефірі), «Алеф» (програма про життя та діяльність єврейської громади області), тижневик «Дніпро-футбол», щоденний випуск новин культури «Культурне меню»

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In