24 февраля 2020, 19:07

Діти-екскурсоводи на кілька днів потіснили старших колег у Дніпрі (ВІДЕО)

Історія очима дітей. У музеї імені Дмитра Яворницького пройшли екскурсії, в яких гідами стали діти. Юні історики, віком від дев’яти до одинадцяти років, досліджували наукові джерела та слухали фахових екскурсоводів. У підсумку кожна дитина склала свою авторську екскурсію. Які факти припали до душі юним гідам, розпитала Юлія Бублик.

Богдана Антіпов, юний екскурсовод: «Ці гармати — звичайні, а ці — ручні».
Так зі зброї російсько-турецької війни починає свою розповідь Богдан. До проведення екскурсій в історичному музеї він готувався з вересня. Восени юні гіди слухали екскурсії професійних істориків, а взимку готували вже свої — авторські. Богдану випало розповідати про експонати у третьому залі музею.  
Богдана Антіпов, юний екскурсовод: «Моя зала — про XVIII-XIX століття, про наш край. Спочатку я розказую про скасування козацтва, потім — про заснування Катеринослава. Потім — про порцеляну, про карету, про родову книгу дворян, трошки про монети, про армії тих часів».
  Найбільше Богдан любить розповідати про кольори армійських мундирів. Каже: в майбутньому хоче стати істориком.
Богдана Антіпов, юний екскурсовод: «Хотів більше дізнаватись, можливо, щось відкрити!»
Вперше провести подібну “дитячу” екскурсію в історичному музеї спробували торік.
Світлана Івлева, керівниця проєкту, старша наукова співробітниця історичного музею імені Д. Яворницького: «В нас у музеї працює студія з ліплення “Жива глина”. І ми вирішили саме із цими дітьми підготувати до Дня екскурсовода дитячу екскурсію».
Але тоді проєкт ще не дозрів, каже кураторка. Цьогоріч готувалися заздалегідь і навчати дітей вирішили усім науковим колективом. Авторські екскурсії доповнили віршами, танцями і театралізованими сценками. Юних екскурсоводів, як Богдан, цього разу восьмеро — по одному на кожну залу музею.
Світлана Івлева, керівниця проєкту, старша наукова співробітниця історичного музею імені Д. Яворницького: «Нікому не подобалася четверта зала — це була проблема. Бо це була промисловість: знаєте, як на дитячу душу, не так воно цікаво. Але знайшовся справжній чоловік, який закрив собою ось цю прогалину».
“Справжньому чоловікові” просто у день екскурсії виповнилося 10 років.
Іван Басов, юний екскурсовод: «У мене 4 зал — всі приходять уже втомлені. Але була в п’ятницю, на мій День народження група, яка у всіх залах бешкетувала, бігала, а в мене вже заспокоїлась».
Під час екскурсії Іван ще й працює з аудиторією.
Іван Басов, юний екскурсовод: «Запитую запитання: щоб не просто я розповідав, тицяв указкою і нічого іншого. Просто люблю, коли мені відповідають».
Так музей провів шість годинних екскурсій. Дитячою динамікою гості музею задоволені.
Майя Соломко, відвідувачка музею: «Коли дорослі говорять, то вони швидко говорять, а діти — так повільно і так зрозуміло!»
Хоча Всесвітній день екскурсовода минув, музейники сподіваються: дитячі екскурсії цього року ще будуть.
Світлана Івлева, керівниця проєкту, старша наукова співробітниця історичного музею імені Д. Яворницького: «У нас, на жаль, вибула одна дитина, яка дуже багато готувалася. І тому ми обов’язково, коли він видужає (десь це буде через місяць), повним вже складом будемо повторювати дитячу екскурсію».
Авторка — Юлія Бублик Камера — Костянтин Герасименко

Вибір редакції

Розпорядження міської комісії ТБНС про обмеження транзитного руху не є законним, — юристи (КОМЕНТАР)

Не пускати гостей з інших областей, розвертати транзитний транспорт і вимірювати температуру кожній людині. Так вирішила Дніпровська міська комісія з

08 Апрель, 20:01
Поліцейські Кривого Рогу масово перевіряють, як мешканці дотримуються карантину (КОМЕНТАР)

Понад 300 правоохоронців вийшли на вулиці Кривого Рогу, щоб проконтролювати як містяни дотримуються умов карантину. Поліцейські перевіряють носіння масок, щоб

08 Апрель, 19:44
Масовий спалах коронавірусу у Першотравенську: джерело інфікування — біблійна школа (КОМЕНТАР)

Масовий спалах коронавірусу у місті Першотравенськ — це 120 кілометрів від Дніпра. 6 квітня тут виявили шістьох хворих. Наступного дня

08 Апрель, 19:29
Карантинні обмеження в Україні : чи все відповідає закону (актуальне інтерв’ю)

 Актуальне інтерв'ю:  говоримо про карантинні обмеження, які майже одночасно ввела і місцева влада і кабінет міністрів. Чинності вони набули 6

08 Апрель, 18:44
Прогноз погоди на 9 квітня, четвер. Дніпро і область (ВІДЕО)

08 Апрель, 18:05
Діти-сироти у Дніпрі потребують допомоги — запасів у закладах вистачить не більше, ніж на місяць карантину (ВІДЕО)

Підгузки, дезинфікуючі засоби, продукти харчування — такі речі особливо потрібні на карантині підопічним інтернатних закладів, дитячих будинків та реабілітаційних центрів.

08 Апрель, 17:10
На Дніпропетровщині готують до введення в експлуатацію нову ділянку решетилівської траси

Тришарове асфальтове покриття, товщиною півметра. На Дніпропетровщині готуються вводити у експлуатацію нову ділянку траси державного значення Н-31. Поступово відкриватимуть для

08 Апрель, 16:59
До кінця квітня всі ті, у кого пенсія нижча ніж 5 тисяч гривень, отримають доплату в 1 тисячу

    "Уже відучора ми розпочали додаткові виплати пенсіонерам, яким за 80. Із наступного тижня доплачуватимемо по 1 тис грн

08 Апрель, 14:47