У свої шістдесят-сімдесят років вони пірнули у новий фах. “Тиждень дорослого стажера” стартував цього понеділка. Протягом семи днів п’ятнадцятеро сміливих пенсіонерів будуть випробовувати себе у нових професіях. Серед компаній, де вони проходять стажування, — і “9 канал”. Із сумлінною стажеркою наш колектив уже познайомився. Тепер представляємо і вам. Її дебют у новинах — просто зараз.
Лідія Сбітенкова, доросла стажерка “9 каналу”: “Вітаю! Мене звуть Лідія. Сьогодні мій День народження. Цього дня я на тиждень стану стажеркою “9 каналу”! За цими дверима наступні сім днів буде працювати такий самий дорослий стажер, як і я. Але він спробує себе в професії карамельє. Ми з Юлею Бублик побачимо його перші успіхи. Ходімо з нами!”
Наша стажерка просить не судити суворо — українською з екрана ніколи не говорила, але готова вчитися. А поки рушає інтерв’ювати героїв репортажу. Всередині нас зустрічає керівниця закладу — Світлана. Поки її стажер не прийшов, ділиться: готова узяти його на постійну роботу. Але є умова.
Світлана Морозова, керівна партнерка компанії “Zuckerwill”: “Если стажер выдержит наш темп, наш ритм, то мы будем рады видеть его у нас снова и снова”.
Лідія і Світлана: “Как я узнала? Он целых 20 лет проработал в кондитерской промышленности. Ему это как-то близко, я думаю! Как считаете?” – “Теперь у меня пропала уверенность, что мы справимся!”
Світлана Морозова, керівна партнерка компанії “Zuckerwill”: “Стажер будет участвовать в складывании, вытягивании, рубке конфеты наравне с нашими опытными мастерами-карамелье”.
Тим часом стажер уже на порозі. Юрію Івановиу – 64. Підтверджує: він дійсно працював на фабриці солодощів, але не кондитером. Професію мав технічну.
Юрій Кандауров, дорослий стажер-карамельє: “Я вообще техник-электромеханик. Я работал на кондитерской фабрике, проработал 22 года бригадиром слесарей KИПиА – по контрольно-измерительным приборам и автоматике”.
Але попри технічний фах, з процесом виготовлення карамельних цукерок Юрій усе ж знайомий.
Юрій та Світлана: “Карамель идет при температуре около 150 градусов”,”Ничего себе! Мы подготовили карамель. Она кипела полтора часа — и, как вы совершенно правильно сказали, достигла температуры 150 градусов”.
Щоб не обпектися, Юрій вдягає спеціальні рукавиці. Майстри виливають масу на холодний мармуровий стіл і додають різнокольорові фарбники.
Ольга, досвідчена карамельє: “Сейчас мы разукрасим, добавим лимонную кислоту в нашу конфетку — и начнем вымешивать, разрезать кусочки”.
Пласт карамелі розрізають за кольорами. Білу масу — ще й збагачують киснем. Усе — вручну. Юрій Іванович зізнається: так працювати важче, ніж на фабриці.
Юрій Кандауров, дорослий стажер-карамельє: “Тут, видите, всё вручную. А там всё это — в насосах, по трубам…” – “Важко вручну працювати?” – “Конечно, важко!”
Далі різнокольорову карамель розкочують у “ковбаски”. Їх прикладають одну до одної, щоб у розрізі отримати квітку.
Ольга, досвідчена карамельє: “Это будут маленькие конфетки, у которых будет в серединке рисунок – ромашечки”.
Отакі цукерки згодом з’являються на прилавках. Пану Юрію робота карамельє — до смаку. На постійній основі від неї б не відмовився.
Юрій Кандауров, дорослий стажер-карамельє: “Если у меня всё будет хорошо получаться, то, конечно, буду разговаривать с руководством, чтобы делать конфеты. Мне это очень интересно”.
Чи візьмуть Юрія Івановича за постійного робітника, покаже цей тиждень. Підсумки дорослого стажування підведуть 10 березня.
Авторки – Юлія Бублик, Лідія Сбітенкова
Камера – Олександр Наумов