Жовтий, фіолетовий, білий — якого кольору тільки не був багатостраждальний фасад на вулиці Барикадній, 22. З початку року цеглу 19 століття перефарбовували двічі. Врешті управляючі магазином, що його намагалися виділити з-поміж інших, звернули увагу на приписи комунальників. І начебто зробили усе, як того вимагали — від фарби фасад звільнили. Втім, виявилось — зробили ще гірше.
Максим Гольдін, учасник громадського об’єднання dnipro.design: «Прибрали фарбу з фасаду. Але прибрали механічним способом, за допомогою шліфувальної машини. Зруйнували захисний шар цегли, який формується при запіканні. Цегла відкрита, вона працює, як губка. Вона впитує вологу. Скільки циклів замерзання-розмерзання вона витримає — ми не знаємо. Потрібно тепер робити гідрофобне покриття. Тобто робота з цим фасадом ще не закінчена».
Учасники громадського об’єднання «Дніпро Дизайн» додають: вулиця Барикадна особливо потерпає від фантазії підприємців та їхнього бажання виділитися. Історичних пам’яток і без їхнього втручання залишилось набагато, зазначає головний художник Дніпра. Сергій Білий вкотре нагадує: самовільно змінювати вигляд фасадів — заборонено.
Сергій Білий, головни художник Дніпра: «Це таке правило: не можна перефарбовувати, щось робити з фасадами, якщо це не вказано у паспорті фасаду. Взагалі, це треба зберігати, тому що місто складається з будівель з якимись фасадами. Це все, що ми маємо на вулицях міста».
Максим Гольдін, учасник громадського об’єднання dnipro.design: «Ми кажемо, що проблему потрібно підкреслювати, підсвічувати. Тоді буде зрозумілий обсяг робіт по їх виправленню. Якщо усі проблеми замаскувати, ми ніколи їх не вирішимо. Ми прискоримо процес руйнації».