З 1 березня німецький уряд спростив правила працевлаштування для українців. Донедавна громадяни України з дипломом або кваліфікацією і досвідом роботи, а також зі знанням місцевої мови отримали право приїхати до Німеччини і протягом півроку шукати там роботу.
Як кажуть фахівці, приплив українців до Польщі через ці закони вже значно зменшився. Пов’язано це з тим, що тепер нашим співвітчизникам простіше їздити на роботу в Німеччину.
В Польщі різко стривожилися такими нововведеннями і думають, як спростити свої правила.
За інформацією польського кадрового агентства, близько 33% українців, які працюють в Польщі, готові виїхати на роботу в Німеччину.
При цьому наші співвітчизники не думають про те, що для роботи в Німеччині необхідно добре знати німецьку мову. Українці впевнені, що це не стане великою проблемою.
“Якщо раніше найбільше студентів вивчали англійську, то тепер різко виріс попит на німецьку мову. Ми навіть набрали більше викладачів. Ще великий попит на чеський. І велика частина учнів говорять, що поїдуть працювати за кордон “, – прокоментувала ситуацію Євгенія Маковецька.
Крім мови нашим співвітчизникам необхідно також пред’явити диплом або мати досвід роботи в даній сфері. Наприклад, якщо ти хочеш працювати маляром, то і диплом у робочого повинен бути відповідним. Також підійде диплом про професійну освіту, яка тривала не менше, ніж два роки.
Цікаві зміни торкнулися IТ-шників. Для них зроблені винятки. З 1 березня представникам такої професії необхідно знати англійську на рівні В1, а ось диплом можна і не підтверджувати. Також у них повинно бути мінімум три роки роботи в цій сфері і трудовий договір з зарплатою не менше 4200 євро на місяць.