Роботи художника Івана Марчука в Музеї українського живопису показали в оригіналі та за допомогою відеопроекції на стінах. Виставкою “Секрети геніальності”, що присвячена видатному живописцю, музей відкрив новий мистецький простір — діджитал-галерею ArtArea. Як оживає художнє мистецтво бачив Влад Яценко. Тепер дивіться і ви.
Картини, що оживають завдяки сучасним технологіям. В Музеї українського живопису виставку робіт художника Івана Марчука презентували у двох варіантах — класично та у діджитал форматі. Творчий спадок митця налічує близько 5000 робіт, організатори виставки зібрали експозію із 43 творів, які влучно характеризують кожен із етапів творчості Івана Марчука.
Володимир Маліков, мистецтвознавець: “Можна стверджувати, що мистецька постать Івана Марчука — це явище легендарне як в українському контексті, так і в контексті світовому. Врешті, це був той майстер, який так чи інакше винайшов власну манеру, власний стиль. Він звернувся до українських першоджерел нашого національного модернізму у мистецтві і таким чином впровадив суто українську лінію у своїх мистецьких інтенціях”.
Новинка Музею українського живопису — сучасна діджитал-галерея під назвою ArtArea. Там, завдяки білим стінам, дзеркалам і проекторам, оживатимуть картини. Доповнює демонстрацію музичний супровід. Організатори кажуть: створення такої галереї — вимога часу.
Сергій Бурбело, директор Музею українського живопису: “Окрім звичайної, звичної для нас експозиції картин, можна буде побачити ще діджиал-галерею. Тобто відео-арт, що створений на основі, власне, цих картин. І молодим людям буде цікавіше зовсім, бо людство розвивається, від цього нікуди не дінешся, і не можна ігнорувати якісь такі сучасні технології”.
Володимир Маліков, мистецтвознавець: “Світові практики мистецтва показують, що такий формат — він дуже дієвий. В Україні, можна сказати, що після Києва у Дніпрі – це перший крок проведеня виставок подібного формату. В будь-якому разі, данні два проекти, які співіснують в межах однієї виставки, вони взаємодоповнюють один одного, тому глядач може отримати найбільш повне уявлення про життєвий та творчий шлях легендарного митця”.
Відвідувачі виставки діляться: приємно бачити новий формат галереї у Дніпрі, який приваблює все більше людей.
Аліса Сосна, відвідувачка виставки: “Я бачила подібний зал лише у Києві. Те, що такий зал з`явився у Дніпрі — це круто. Він дуже здорово передає атмосферу самої виставки, а потім ходиш і дивишся на картини інакше, вдивляєшся в них більше”.
Світлана Павленко, відвідувачка виставки: “Виставка дуже емоційна, особливо є картина з червоним сонцем, просто стоїш – і вона тебе поглинає. Я думаю, що такий формат буде особливо цікавим для дітей, підлітків, яким зазвичай складно зачепитися за мистецтво, де треба стояти і думати”.
Виставку робіт Івана Марчука “Секрети геніальності” вже показували у Києві. У Дніпрі експозицію можна побачити до 10 травня.
Автор – Владислав Яценко
Камера – Тарас Іванов