Центр телемедицині в обласній лікарні підлаштували під умови карантину (КОМЕНТАР)

18 Березня 2020, 22:19

14 хворих на коронавірус в Україні. Таке число лабораторно підтверджених випадків опублікував Кабмін. Що стосується Дніпропетровщини, то у нас хворих поки що не виявили. Вранці 18 березня бюджетна комісія обласної ради виділила на заходи епідемічної безепеки додаткові 45 мільйонів гривень. Половина піде на підготовку медзакладів до прийому інфікованих, решта — на закупівлю обладнання. За словами очільника ради, весь медперсонал, задіяний у лікуванні хворих, отримає збільшені зарплати, а життя медпрацівників застрахують. Усе — бюджетним коштом області. Тим часом у Дніпропетровській обласній держадміністрації епідемічну загрозу обговорили з очільниками міст, правоохоронцями та представниками бізнесу.

 

 

Олександр Бондаренко, голова Дніпропетровської ОДА: “Наразі є 2 госпітальні бази для лікування хворих. Наразі вже готується третя в Кривому Розі. Ще додатково буде відкрита четверта база в Дніпрі для лікування. Від сьогоднішнього дня в області працює посилений режим роботи блокпостів на в’їзд в Дніпропетровську область — для того, щоб вимірювати у всіх пасажирів автомобілів температуру і перевіряти симптоми захворювання”.

 

Медичні заклади по Україні  припиняють планову шпиталізацію та операції, крім невідкладних і термінових. Зокрема, це обмеження впровадили і в Дніпропетровській лікарні імені Мечникова. Натомість там відкривають центр телемедицини. В ньому щодня працюватимуть чотири фахівці – терапевт, психотерапевт, пульмонолог і алерголог. Телефоном або відеозв’язком вони будуть консультувати з питань профілактики, діагностики та лікування перш за все коронавірусу. 18 березня інформаційну підтримку налагодили для сімейних лікарів. За кілька днів центр запрацює для населення та військових на передовій.

 

 

 Валерій Сердюк, директор обласного департаменту охорони здоров`я: “182 первичные амбулатории имеют возможность связаться по телемедицине. Основной центр телемедицины находится здесь. Пытаемся соединить сейчас по телемедицине каждую амбулаторию. Семейный врач в той или иной ситуации может проконсультироваться непосредственно со специалистом высокого уровня — это или пульмонолог или другой специалист, который ему будет необходим. Любой человек из дома может получить такую же консультативную помощь”.

© Телекомпанія "Приват ТВ Днепр" – 9 канал, 2021