Режим онлайн: життя мільйонів українців на період карантину перейшло в Інтернет. Більшість працівників, щоб не втрачати гроші, почали працювати з дому — через Інтернет. Все, починаючи від нарад чиновників до занять йогою, навіть концерти — активно транслюється в мережі. Є там і багато чого цікавого, щоб урізноманітнити своє дозвілля. Що саме — дивіться в сюжеті Станіслава Пивоноса.
Чим зайняти себе на час карантину — це питання завдяки Інтернету вже не звучить чимось страшним, адже дозвілля можна знайти, не виходячи з дому. В мережі опинилися навіть бібліотеки та музеї. Серед них і наш історичний музей імені Яворницького. Музейники пропонують кілька інтерактивних екскурсій, історичні 3-D фільми, а також — щоденну вікторину в соцмережах. Питання стосуються нашого регіону.
Валерія Лавренко — заступниця директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького: «Ми гарантуємо призи у вигляді сувенірної продукції та у вигляді екскурсій до музею на театралізовані вечірні екскурсії, на “Ніч музеїв”, але вже після того, як карантин завершиться».
Національна скаутська організація України “Пласт” теж перейшла в мережу. Попри те, що скаутинг здебільшого сприймається як природа і мандри, головна його мета — всебічний розвиток дитини, пояснюють скаути. Теоретичні знання можна отримувати і вдома. Наразі лише у Дніпрі 120 таких онлайн-слухачів. Долучитися до платформи просто — у Фейсбуці є спільнота “Пластуй онлайн”. Відтепер там щоденно заняття проводять досвідчені пластуни з різних куточків України.
Олександра Полянчикова — речниця Дніпровського осередку “ПЛАСТ” Національної скаутської організації України: «Вчора ми тільки запустилися — стартанули, і вже відбулося декілька занять. Для юнаків — це підлітки старше 12 і до 18 років — ось в нас такий поруч сидить юнак. На яку тему було заняття вчора? Географічне орієнтування. Тобто розказували їм певні якісь теоретичні моменти».
Також Інтернет пропонує користувачам величезний потік розважального контенту, крім вже звичних усім серіалів. Це безліч лекторіїв на різні теми, майстер-класи, йога, танцювальні стріми, трансляцій вистав та концертів. Наприклад, 21 березня гурт “Мері Лінор” транслюватиме свій виступ. Початок о 8-ій вечора.
Дніпровський арт-клуб “Модуль” також не залишив місцевих митців без дозвілля. Музичний освітній проєкт “МодульЛаб” навчає містян створювати власні треки в режимі онлайн. А просто зараз в них йде трансляція вечірки, яку влаштували спільно з радіо “Аристократи”. Тож питання “Чим себе зайняти на дні карантину?” як мінімум — недоречне.
Автор — Станіслав Пивонос
Камера — Тарас Іванов