В дику природу фазанів випустили, як не дивно, мисливці — таке робялть кажоної весни. Для чого — детальніше у наступному сюжеті.
Костянтин Шумило, голова первинного мисливського колективу: «Ну вот, мы договорились по определенной сумме, мы все вместе сбрасываемся и закупаем. В этом году насобирали на 30 фазанов».
Десять самців і двадцять самиць фазана випустили в дику природу в полі Синельниківського району. Причини дві, розповідають мисливці: перша — збільшити популяцію, друга — потім таки вполювати птаха. Самі, кажуть, щовесни закупляють дорослого птаха, який до того ріс у загонах.
Костянтин Шумило, голова первинного мисливського колективу: «Они являются репродуктивного возраста. Они уже весной, в районе мая, сядут на яйцо, и уже к осени подрастут и будут новые фазанята».
Сезон полювання на фазана починається наприкінці літа. До того дають птахам пристосуватися до дикої природи і вільно розмножуватись. Також, розповідають мисливці, є у мисливців певні правила та домовленості: аби не нашкодити природі — полюють лише на самців.
Руслан Матухно, мисливець: «Півник яскравий, як папуга, а це курочка. В неї камуфляж буде цікавий. В траві її не видно. Буває таке: пройшов рядом — і не побачив. В них, як гарем. Курочок може бути багато — півень один, два. Популяція піднімається за рахунок курей. І в нас правило: якщо хтось добуде курицю — штраф. За ці грошу купуємо нову популяцію».
У планах, кажуть, десь за два тижні випустити в природу ще кілька десятків фазанів.