25 марта 2020, 22:13

Тільки з лояльною пресою: міські депутати Дніпра провели першу «карантинну» сесію онлайн (відео)

І тепер про те, чому нас не пустили на сесію міської ради. Тільки для обраних, комунальних та лояльних до міської ради. На початок сесії, у дворику міської ради не пускали журналістів, активістів і навіть тих, у кого була перепустка від, власне самої міської ради. Кажуть, карантинні заходи. Після того, як зміни до порядку денного ухвали депутати розійшлися за свої гаджети, як відбувався експеримент, скільки коштував і чи все вдалося розповість Оля Василець.

СЮЖЕТ

 

Наші кілька спроб потрапити у двір міської ради завершилась поразкою:

Депутату Загіду Краснову хвіртку відчинили без проблем.

  • А чому не через головний вхід?

  • Це питання, мабуть, до Бориса Філатова

І ворота

Не пускали не тільки нас. На півдорозі розвернули представника громадського формування. І він, тим часом, мав перепустку від міської ради.

АНДРІЙ КВІТКОВСЬКИЙ ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ГФ З ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ «СИЛА ДНІПРА»

Хотіли запропонувати свої послуги, людські, допомогу. Щодо коронавірусу, тобто будь яку допомогу, яку можемо. Судячи зі сторінки нашого мера – будь ласка, звертайтесь. Але до Філатова потрапити неможливо, навіть у міську раду.

Адвокатку Світлану Бедлецьку теж не пускали.

СВІТЛАНА БЕДЛЕЦЬКА АДВОКАТКА

Джек-пот. Журналістів немає, активістів немає, як це може бути? Сесія через яку має пройти неймовірна кількість питань, які потім будуть дивувати місто. Створення нових капе, передача на баланс майна, соціальні питання. І окремий блок «різне» він покрит мраком.

А проблема ще в тому:

Мене дивує те, що не пускають журналістів. Вибраний один єдиний канал…

Нас це теж дивує. «Карантин та карантин» говорять, чи то пак віджартовуються у прес-службі міської ради. І наголошуть, що збиратися може не більше 60-ти людей.

ОЛЕКСАНДР КУПРІЄНКО

Там було більше сотні людей, депутати, охоронці, люди, яких я взагалі не знаю.

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. заборона не поширюється на заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування.

Зрештою на засіданні у дворику були таки і журналісти, аж одна знімальна група телеканалу ДНІПРО ТВ. Він муніципальний, відтак лояльний до міської влади.

Далі всі розійшлися, головне, щоб гаджет під рукою був. Але техніка спрацювала не у всіх.

ОЛЕКСАНДР ЛИГІН

Я підключався 25 хвилин, мені допомогли працівники департаменту забезпечення діяльності міської ради, і від неї я дізнався, що вона навіть не має моєї електронної адреси.

Отже, сесія 25 березня пройшла без журналістів, без міського голови і вперше не в сесійній залі. Коштувала така нова система, за словами секретаря міської ради Олександр Санжари, 5 тисяч гривень. Додає, ще й зекономити вдалося. Такий формат сесій існуватиме лише на час карантину.

ОЛЕКСАНДР САНЖАРА

Нам називали цифри порядку 5 мільйонів і планшети ще й треба було купуват

Від початку карантину на будь-які прес-конференції представників міської ради або на події під егідою міських управлінь і департаментів присутні лише комунальні змі. Нас просять “зрозуміти правильно” і альтернативи не пропонують. Журналісти отримують готові релізи і не можуть поставити питання або уточнити інформацію в режимі реального часу. Отже, 9 канал приймає необхідність карантинних заходів і у свою чергу просить розширити коло допущеної до інформації преси будь-яким незаангажованим змі.

Вибір редакції

Робота блокпостів навколо Дніпра. Поліцейські коментарів не дають, а за яким принципом зупиняють машини — невідомо (ВІДЕО)

Другий день посиленої роботи блокпостів навколо Дніпра після відповідного рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. 8 квітня

09 Апрель, 17:45
10 квітня — день братів і сестер. Прогноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Усім привіт! З вами Едуард Парнет і нам з вами вже час обговорити поведінку погоди у п'ятницю Перед тим, як

09 Апрель, 17:38
Першотравенськ — «гніздо» коронавірусу на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

26 випадків коронавірусу підтвердили в Першотравенську -  це наймолодше місто Дніпропетровщини з населенням у 29 тисяч людей.  Нагадаю: 6 квітня

09 Апрель, 17:07
Цьогоріч Дніпропетровська ОДА забезпечить питною водою мешканців ще 9 населених пунктів

09 Апрель, 16:33
В офісі президента розглядають можливість послаблення карантину до 24 квітня

Заступник керівника офісу президента, секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19, Кирило Тимошенко, заявив про можливість послаблення карантинних обмежень в

09 Апрель, 13:50
Подати документи на оформлення шлюбу і розлучення можна онлайн

Під час карантину в Україні одружилися понад 5 тисяч пар, а  розпалися 1,7 тисяч шлюбів, йдеться в повідомленні Міністерства юстиції.

09 Апрель, 13:17
Інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 9 квітня в Україні 1892 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 57 летальних,

09 Апрель, 11:50
Розпорядження міської комісії ТБНС про обмеження транзитного руху не є законним, — юристи (КОМЕНТАР)

Не пускати гостей з інших областей, розвертати транзитний транспорт і вимірювати температуру кожній людині. Так вирішила Дніпровська міська комісія з

08 Апрель, 20:01