Карантин змінив роботу і всіх релігійних структур. Папа Римський Франциск закликав усіх вірян лишатися вдома і проводити онлайн-богослужіння. Як працюватимуть церкви різних конфесій під час ізоляції у місті — дінформацію зібрав Станіслав Коновалов.
Головний храм християнського світу – Храм Гробу Господнього в Ієрусалимі – зачинили на карантин щонайменше на тиждень. Що вже й казати про міські храми в Дніпрі – режим карантину впровадили скрізь. На час ізоляції українська греко-католицька церква звільнила вірян від обов’язку фізичної присутності на літургії. Недільні служби у храмах проводять онлайн.
Василь Колодій, священник Української греко-католицької церкви: “Двері церкви завжди відкриті для прихожан, але сьогодні церква — то є ваш дім. Хто хоче з’єднатися з Богом дома в молитві, то є буде найкраще ваше служіння. Усі молимося вдома, бо маємо можливість транслювати богослужіння через Інтернет, і до церкви практично ніхто із парафіян не прийшов”.
Представники іудейської релігійної громади категоричні: синагога не працює у карантин. Усі заходи скасовані. Молитися — вдома.
Олег Ростовцев, керівник прес-центру Дніпропетровської єврейської общини: “Синагога не будет работать вообще. Молитвы будут проходить, и проходят, уже неделю дома. Об этом опубликовано на сайте общины. Выходят обращения. И сейчас у нас выходит целый цикл о том, как подготовиться к проведению праздника Песах в условиях домашних, в условиях карантина. Как сейчас реализуется маца, как проходят молитвы. Синагога не работает, коллективные богослужения не проводятся, каждый человек молится у себя дома. И в том числе есть обращение раввина Шмуэля Каминецкого, где он объясняет, что это наиболее правильный способ для человека, который сейчас защищает свою жизнь, жизнь своей семьи, жизнь близких, жизнь пожилых родственников, и старается при этом не заразиться сам, и не заразить никого. Он совершает то, что требует Всевышний”.
В ісламському культурному центрі Дніпра повідомили: мечеть уже два тижні як на карантині. Всі намази рекомендують робити дома, пандемія — поважна причина не приходити в молитовний дім.
Павло Федосов, фундатор ісламського культурного центру м. Дніпро:
“Безпосередньо мечеть не працює, як мечеть для ритуалів мусульман, у повному обсязі 2 тижні. У нас вже третя Джума-молитва не проводиться. Тобто – це масові заходи, які пов’язані з колективними молитвами і так далі. Ми підтримуємо державу у таких заходах. Для того, щоб люди були здорові, для того, щоб не хворіли. А по-друге, — це наші релігійні норми, які забороняють людям розносити хворобу”.
Православні церкви на час карантину не зачинили, втім, наголошують: гігієною нехтувати не варто. Великі богослужіння будуть проводити індивідуально.
Віталій Лопушанський, канцлер Дніпровської єпархії ПЦУ:
“Не можна закривати храми під час епідемії. Це однозначно, що закрити лікарні. Тому що саме на вірі, саме на молитві ми віримо, що Господь допоможе нам і в цей час такого великого випробовування. Що стосується загальних богослужінь, це якісь великі молебини чи загальні соборування — ми переводимо це на індивідуальне богослужіння».