І поки громадський транспорт працює в карантинному режимі, а міжміські маршрути скасували взагалі, щоранку на роботу потрібно їхати тим, хто будь-якої миті рятуватиме наші життя. Зараз на це йде не одна година Не всі медичні працівники встигли отримати спеціальний пропуск на громадський транспорт, але на роботі їх чекають вчасно. Навіть працівники найбільшої медичної бази області — обласної лікарні імені Мечникова, змушені покладатися на доброту випадкових водіїв.
Ольга працює медсестрою в обласній лікарні імені Мечнікова. О 7-ій ранку вже очікує транспорт на зупинці. Під час карантину швидко дістатися до роботи — завдання, каже, непросте. Спеціальний квиток-перепустку їй ще не видали, тож поки що — розраховує на допомогу небайдужих водіїв. Тому в руках — сигнальна табличка.
Ольга Самоварова, медсестра: “Ці таблички дуже важливі для нас, бо це – як один з варіантів. Я дуже вдячна водіям, які підвозять нас – небайдужі зупиняються і підвозять. І багато хто пропонує свою допомогу. Просто не забувайте про нас в цей період, коли люди намагаються дістатися на роботу. Якщо вам не складно — забирайте нас”.
Цього разу Ользі довго чекати не довелося, охочий підвезти знайшовся швидко. Медсестрі справді пощастило, бо Віталій під час карантину виїжджає не часто. Але намагається підвозити медиків за будь-якої можливості.
Віталій, дніпрянин: “В будь-якому разі я буду 2-3 рази на тиждень виїжджати на роботу. Звісно ж, я буду зупинятися, якщо буду бачити таблички чи скупчення людей на зупинках”.
На годиннику — 8:30 ранку. Тетяна саме закінчила свою зміну. Працює в пологовому будинку обласної лікарні, а живе — у Кам`янському. Через призупинення міжміського транспорту дорога стала займати майже 2 години в один кінець.
Тетяна Шаповал: “Хотілося би швидше діставатися додому. В нас графік 2/3 доби. Є своя сім`я, свої турботи, а іноді хочеться просто приїхати з роботи, відпочити і поспати. Дорога займає дуже багато часу”.
Тетяна ділиться: деякі водії побоюються брати до своєї автівки медиків, думають, що саме вони можуть бути розносщиками інфекції. Але багато хто пдібирає без вагань.
Тетяна Шаповал: “В основному підвозять туди, куди зручно, по дорозі. А є люди, яким не по дорозі, але вони із задоволенням нас підвозять на роботу. Адже ми медпрацівники і вони поважають нашу роботу. В цей період, нелегкий для країни, ми працюємо, не дивлячись ні на що”.
У лікарні імені Мечнікова більше тисячі працівників, які живуть за межами Дніпра. Майже щодня їм доводиться діставатися до місця роботи без міжміського сполучення, тож спланувати графік і не запізнитися виходить не завжди. Головний лікар, Сергій Риженко, закликає небайдужих водіїв допомагати тим, хто рятує життя.
Сергій Риженко, головний лікар Дніпровської лікарні ім. Мечнікова: “В лікарні Мечнікова сотні пацієнтів, які не можуть встати з ліжка. Ім щодня необхідна медична допомога. І важливо, щоб медсестра чи санітарка могла доїхати на роботу, надати цій людині допомогу. Всіх прошу: хто побачить таку табличку, я кожну підписав і ми поставили печатки відділу кадрів, – підвозьте наших працівників. В цьому буде частинка вашої участі в житті людини, яку рятує лікарня Мечнікова”.
Автор – Владислав Яценко
Камера – Руслан Герасименко