28 людей одужали, 38 померли і понад 1300 захворіли — така епідемічна статистика станом на вечір понеділка в Україні. Летальних випадків на Дніпропетровщині не фіксували. Інфікованих було 14, із них четверо – вже здорові. Як пандемія впливає на життя регіону – в матеріалі Юлії Бублик.
Нуль нових інфікованих за останні 2 дні. Про таку ситуацію в нашому регіоні повідомив очільник Дніпропетровської ОДА. Результатів тестування досі чекають 16 пацієнтів із підозрою на COVID-19.
Олександр Бондаренко, голова Дніпропетровської ОДА: «В Дніпропетровській області вже одужали чотири людини офіційно. Це жінка з Кривого рогу — 61 рік, та чоловік з Дніпра — більше 70 років. Ці люди зараз знаходяться вдома вже».
Так само вдома, але на самоізоляції, перебувають більше 2 тисяч мешканців області, які повернулися з-за кордону. Такі дані публікує обласна рада. Уже впровадили алгоритм відбору аналізів на COVID-19 — тепер на коронавірус перевірятимуть і людей, що контактували з хворими. Тим часом поліція розповідає про перші штрафи за порушення умов карантину. Аміністративну відповідальність понесе 33-річна мешканка Новомосковська. 2 квітня вона повернулася з Польщі і на кордоні підписала згоду про самоізоляцію. Наступного дня жінка вийшла на прогулянку без засобів індивідуального захисту. Це зафіксували правоохоронці. Тепер порушниці карантину загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.
З 6 квітня по всій Україні почали діяти нові, суворіші правила карантину. В громадські місця без маски – не можна, при собі завжди треба мати паспорт і не збиратися у групи більше двох людей.
Світлана Торопчина-Агалакова, адвокатеса: «На сайте Кабинета Министров можно написать обращение: «Маски у меня нет. Прошу выдать на дни карантина. Прошу прислать мне их по такому-то адресу, контактный телефон». Я думаю, что сработает. В крайнем случае, если человек будет оштрафован, то вот это обращение будет говорить о том, что он не мог нигде приобрести и у него есть уважительная причина невыполнения вот этой ситуации».
Крім того, дітям до 14 років виходити на двір без супроводу дорослих — заборонено. Обмежене і пересування літніх людей.
Світлана Торопчина-Агалакова, адвокатеса: «Человек, который один, не ожидая социальной помощи, когда кто-то до него дойдет, может пойти в магазин (написано в постановлении) на расстояние двух километров, и купить себе то, что ему нужно».
Також під забороною вівідини зелених зон, стадіонів, дитячих і спортивних майданчиків. Хіба що для вигулу собак. Вихідними за порушення цих правил поліція не штрафувала – тільки попереджала. Далі, за рішенням суду, порушників карантину штрафуватимуть — також від 17 до 34 тисяч гривень. Для посадових осіб штрафи – удвічі більші.
Світлана Торопчина-Агалакова, адвокатеса: «Якщо якісь хвороби поширені від дій особи або загибель якась – до 8 років позбавлення волі».
Автор — Юлія Бублик