08 Квітня 2020, 20:01

Розпорядження міської комісії ТБНС про обмеження транзитного руху не є законним, – юристи (КОМЕНТАР)

Не пускати гостей з інших областей, розвертати транзитний транспорт і вимірювати температуру кожній людині. Так вирішила Дніпровська міська комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. За її рішенням, на в’їздах у Дніпро облаштували контрольно-пропускні пункти. Працювати на них доручили поліцейським, нацгвардійцям і надзвичайникам. Через блокпости проходить абсолютно весь транспорт, що в’їжджає до міста. Проїзд мали закрити для транзитних машин і автівок, які прямують з інших областей.

   

Михайло Лисенко, голова комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій:

“Блокпосты будут работать круглосуточно. У кого не будет проблем с передвижением? Прежде всего это лица, которые работают на территории города Днепр. Это люди, которые проходят лечение на территории города Днепр. Студенты, которые проживают в общежитиях на территории города Днепр. А также лица, которые ведут активную деловую деятельность. Транзитный транспорт будет направлен в объезд города Днепр. Если какое-то транспортное средство грузовое имеет в своих товаротранспортных накладных либо в путевых листах «место отгрузки – город Днепр», то никаких проблем с передвижением и въездом в город Днепр не будет”.

 
   

Голова Дніпропетровської обласної ради, Святослав Олійник, напередодні вже назвав рішення міської влади самопіаром — докладніше можете прочитати на сайті “9 каналу”, це новина від 7 квітня.  А юристи це рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки вважають неправомірним. Адвокат Василь Підлужний каже: по-перше, міські чиновники не можуть наказувати правоохоронцям, надзвичайникам чи нацгвардійцям. По-друге, документ порушує права людини на пересування.

 

Василь Підлужний, адвокат:

“Невідомо, чи дійсно були в цій комісії представники тієї ж ДСНС та поліції, яку вони думку займали і таке інше. Щоб розуміти, чи це є спільна думка, чи це, як то кажуть, хтось вигадав і щось зробив. Це по-перше. По-друге, закон не дозволяє таким комісіям обмежувати такі права, як свобода пересування, свобода в’їзду в місто, примусової госпіталізації. Передбачено право органів місцевого самоврядування встановлювати певні обмеження стосовно в’їзду на територію карантинної зони. Але в нас, по-перше, карантинна зона не встановлена в місті. У нас просто оголошено надзвичайну ситуацію. А це – трішки інша історія”.

 

Окрім облаштування блокпостів, спеціальна комісія ТБНС ухвалила інші рішення. Правоохоронцям доручили охороняти 21 інфекційну лікарню. Саме там доглядають хворих на коронавірус дніпрян. Відтепер ніхто, крім персоналу, не зможе увійти або вийти з цього медзакладу. Хіба що за дозволом гендиректора. Міський департамент благоустрою полагодить огорожу навколо лікарні, а для вартових поліцейських встановить біотуалети. Також  перепрофілюють два медзаклади Дніпра. У спалах епідемії хворих прийматиме ще й 8 та 16 лікарні. На випадок масових заражень до тимчасових шпиталів надішлють 520 ліжок. Їх нададуть три виправні колонії та один із виправних центрів Дніпропетровщини. Полагодити і пофарбувати ліжка зобов’язали КП «Дніпровський електротранспорт».

 

Вибір редакції

Акцію, присвячену боротьбі з курінням, провели в центрі Дніпра (КОМЕНТАР)

Шкода здоров'ю за привабливою обгорткою. У центрі Дніпра провели акцію, присвячену боротьбі з курінням. З великої моделі упаковки цигарок активісти

30 Травень, 17:58
Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко (інтерв’ю)

Чи йде в політику головний лікар обласної клініки імені Мечникова Сергій Риженко  

30 Травень, 17:42
31 травня – день без тютюну. Погноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Вітаю всіх, з вами Едуард Вихідного Дня з прогнозом погоди на 30 і 31 травня. Весна-2020 закінчується і зараз побачимо,

29 Травень, 18:17
У Дніпрі обрали підрядника, який буде чистити озеро у парку імені Глоби

29 Травень, 16:56
Вагон 19 трамваю загорівся 29 травня на вулиці Ударників у Дніпрі

29 Травень, 16:49
На 28 дітей — 20 працівників. У П’ятихатському районі закрили школу (ВІДЕО)

На 28 учнів — 20 працівників школи. У П'ятихатському районі депутати Лихівської об'єднаної територіальної громади проголосували за ліквідацію школи у

29 Травень, 16:40
Прогноз погоди на 29 травня, п’ятницю. Дніпро і область (ВІДЕО)

28 Травень, 18:01
Під стінами ДніпроОДА підняли червоно-чорний прапор (ВІДЕО)

Червоно-чорний прапор посеред тротуару на проспекті Поля встановили активісти “Руху опору капітуляції”. Флагшток розмістили майже під стінами Дніпропетровської ОДА. Активісти

28 Травень, 17:58