Другий день посиленої роботи блокпостів навколо Дніпра після відповідного рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. 8 квітня наша знімальна група побувала на межі з містом Підгородне, там перевіряли документи та міряли температуру тіла. Зупиняли машини, які мали не дніпровську реєстрацію. Працювали активно і бездоганно. На сьогодні показови виступи, вочевидь, закінчилися. На блокпості, що на Запорізькому шосе, журналісти взагалі не побачили, щоб поліція зупиняла та перевіряла автівки. На Солонянському пості машини зупиняють вибірково, а за яким принципом — не пояснюють.
Блокпост на Запорізькому шосе, 9-та ранку. На в’їзді стоять знаки, що обмежують швидкість руху, а вздовж шосе — сигнальна смуга, вона дещо звужує дорогу. Машини їдуть, поліцейські не реагують.
Спілкуватся за нами правоохоронці відмовляються, кажуть: усі запитання — до керівництва.
Поліцейський на Запорізькому шосе: «Всі коментарі журналістам — в управлінні», — «Вам сказали не коментувати?» — «Да”.
Представник ДСНС на блокпості пояснює: чекають медиків, бо без них зупиняти машини не можуть.
Костянтин, пожежний рятувальник: «Стояти, у випадку чого продезінфікувати машину, всьо. Чекаєм медиків», — «А без медиків не зупиняють?» -«Нє”.
Далі ми вирушили до Солонянського блокпосту. Тут чергують поліцейські, нацгвардійці, лікарка, є карета швидкої та навіть бронеавтомобіль “Козак”. Машини зупиняють, але за яким принципом — невідомо. Поліція та нацгвардійці не коментують — посилаються на інструкції керівництва.
Нацгвардієць на солонянському посту: «Запрітило вище командування. Всі звернення до центрального управління. Сказало командування, всі вопроси — до нього”.
Григорій їхав із Солоного до села Василівка скутером. На посту зупинили, але температуру не вимірювали.
Григорій, житель села Василівка: «Просто поцікавилися, чи ніде я не потрапляв.Ну, може випивший їздив. Та ну, откуда, я ним їжджу раз в году. І то, як кажуть, в селі десь проїжджаю”.
Лікарка Солонянської лікарні, яка чергує на блокпості, каже: в день може перевірити температуру тіла майже в сотні людей, що їх зупиняє поліція.
Антоніна Чугай, лікарка Солонянської районної лікарні: «Ви знаєте, таких випадків, щоб висока температура була, вище 39, такого не було. А 37 були. Вони повинні приїжджать до свого лікаря участкового і лікарь должен сам рішать куда їх — чи в стаціонар, чи може пока на дому наблюдаться. Температуру ми вимірюєм термометром. Якщо холодна погода, то він дає похибку, а якщо тепло, він показує точно”.
Представник надзвичаників також на посту. Каже: готовий дезенфікувати машини, але необхідності досі не було.
Олександр Мананік, старший прапорщик пожежної охорони: «Коли швидка забирає в лікарню чи він їде на карантин, але залишається його автомобіль, то потім мене викликають чи співробітники поліції, чи медицина, я вдягаю захисний одяг, і провожу обробку автомобіля. Автомобіль має вистоятися 30-40 хвилин. І потім ту машину може хтось забрати».
Автор — Владислав Яценко
Камера — Олександр Наумов