Станом на 18 годину 10 квітня на Дніпропетровщині лабораторно підтвердили 55 випадків зараження коронавірусом COVID-19 — про це повідомляє обласний лабораторний центр. Щоб локалізувати розповсюдження хвороби, в установі сформували ситуаційний штаб з ліквідації наслідків інфекції. Як він працює — показали журналістам.
Ситуаційний штаб з ліквідації наслідків коронавірусної інфекції сформували на базі обласного лабораторного центру — саме тут проводять ПЛР-тести на COVID-19. Він напряму працює із робочими групами в місцях спалахів хвороби по області. Усього 14 структурних підрозділів. Вони збирають інформацію про осіб, які прибули з-за кордону та людей, яких підозрюють у контакті із хворим.
Олександр Штепа — директор Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України: “Ми отримали з відповідних територій, де є пропускні пункти через кордон, інформаційні згоди на тих людей, які заїхали в Україну і є нашими громадянами, нашого регіону”.
За даними штабу, кількість таких людей на сьогодні майже 3 тисячі. Кожен із них перебуває на ізоляції і проходить лабораторне обстеження.
Святослав Олійник — голова Дніпропетровської обласної ради: “Днепропетровская область сделала рекордное количество лабораторных тестов — на сегодняшний день их более 800, сегодня уже будет 1000. Мы не скупимся на это дело, потому что мы считаем, что чем больше мы выявим людей, тем сильнее и быстрее мы их локализуем, тем безопаснее будет всё остальное население”.
Біоматеріал тестують на американському обладнанні. Процес — кропіткий і поетапний.
Олександр Штепа — директор Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України: “Перше — це розробка біоматеріалу, далі ми займаємося виділенням РНК вірусу десь протягом 6 годин і тоді вже проводиться реакція ампліфікації, яка проходить протягом трьох годин”.
На день отримують до тисячі таких проб, але обробити вдається лише чверть. Не надто швидким є і сам збір аналізів — щоб його прискорити, у штабі створили 70 мобільних груп.
Святослав Олійник — голова Дніпропетровської обласної ради: “Це спеціально виділений екіпаж. Автомобіль — це не швидка допомога. Це легковий автомобіль, який оснащений максимальними засобами індивідуального захисту, він оснащений методологією відбору проб і він швидко і мобільно просувається по всій території області для того, щоб максимально швидко аналізи у контактних осіб. І там знаходиться працівник або лабораторного центру, або спеціально підготовлений, який пройшов інструктаж, медичний працівник”.
Станом на 10 квітня в області лабораторно підтвердили 52 випадки зараження коронавірусом. Найбільшу кількість зафіксували у Першотравенську — 26 хворих, ще 10 — у Дніпрі, 5 — у Кривому Розі та четверо — у Кам’янському. Решта — це поодинокі випадки в кількох містах регіону.
Автор – Станіслав Пивонос
Камера – Тарас Іванов