Чиновники Дніпра з усіх сил закликають дніпрян лишатися вдома і ні в якому разі не робити ремонти у власних приміщеннях, а комунальники тим часом продовжують поратись у місті. На початку квітня на вулиці Грушевського почали оновлювати пішохідну зону. За чутками, є наміри її звузити, щоб отримати більше місця для парковки. А кварталом далі, на Січових Стрільців, парковку оновили ще наприкінці минулого року. Обіцяли, до речі, підлатати і тротуар. Але поки що пішоходи маста Дніпро — у програші.
Парковку на вулиці Січових Стрільців “9 канал” зафільмував іще в грудні минулого року. Тоді місця для платної парковки зробили, а про пішоходів не подбали. Відповідальні обіцяли розібратися із цим непорозумінням навесні – тут якраз планували ремонт пішохідної частини: замінити плитку та встановити бордюри. Як бачимо – за чотири місяці нічого не змінилось.
СОЦОПИТУВАННЯ
За словами управлінців, у планах – доробити вулицю. Наразі, кажуть, став на заваді карантин, тож реконструкцію відклали.
Щоправда, не відклали реконструкцію непарної сторони вулиці Грушевського (від Шевченка до Старокозацької), а саме – її пішохідної зони. Роботи ведуть із початку квітня. І тут ніби теж хочуть облаштовувати платну парковку.
Руслан Ширінов, урбаніст: “За моєю інформацією, вони забирають простір у пішоходів на тротуарі і віддають його авто. Тобто пішоходам залишиться менше трьох метрів. Натомість ширина паркувальної кишені буде 5 метрів. Це неправильно. Тому що ця вулиця, Михайла Грушевського, знаходиться у середмісті. Тут дуже непогано збережена історична архітектура Катеринослава, тут хороше озеленення, великий транзит людей і активні перші поверхи. Це хороше місце для проведення дозвілля. І якщо віддати місце для пішоходів автівкам – вулиця стане менш привабливою”.
Таку інформацію Руслан Ширінов отримав безпосередньо від будівельників. Підійшли поспілкуватися і ми. Втім, на камеру працівники розповідати відмовились. Єдине що повідомили, – наразі облаштовують саме пішохідну зону. Про парковки – ані слова.
“Тут будет тротуар”.
Перехожим цю ділянку доводиться обходити або проїжджою частиною, або лавірувати між будівельною технікою. Потенційно звуженій пішохідній зоні не радіють.
СОЦОПИТУВАННЯ
За словами директора КП “Міськавтопарк”, роботи планують закінчити наприкінці квітня. Дмитро Омельченко запевняє: тротуари звужувати не будуть, дерева не рубатимуть, комунікації не перекладатимуть. Втім, формат парковки і кількість місць для автівок залишать незмінними.
Дмитро Омельченко, директор КП “Міськавтопарк”: “Все это удовольствие будет проводиться за счет оператора паркования. Формат парковки не изменится. Она также будет иметь 23 паркоместа. Дополнительно просто: оператор берет на себя обязательство обустроить территорию до фасада здания. Фактически будет асфальтирована вся эта пешеходная зона”.
Урбаніст Руслан Ширінов розповідає: займати парковками тротуари – рішення не на користь пішоходів. Замість паркомісць так званою “ялинкою” – існує європейська альтернатива – паркуватися “паралельно”.
Руслан Ширінов, урбаніст: “Тут потрібно зробити кишені, але для паралельного паркування. Тобто, якщо зараз автівки стоять перпендикулярно до проїжджої частини тротуару та займають багато місця, то вони будуть займати в два рази менше місця, якщо їх розвернути і кишені матимуть паралельну конфігурацію. Центр міста – він не розрахований на те, щоб задовольнити попит на паркування для усіх. Ресурс міста обмежений. Тому, якщо платне паркування облаштоване і немає вільних місць – потрібно збільшувати плату за паркування. Це непопулярні міри. Але іншого поки не придумали”.