Сайт 9-го дніпровського телеканалу
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у ДніпріМапа
  • Структура власності
No Result
View All Result
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у ДніпріМапа
  • Структура власності
No Result
View All Result
Сайт 9-го дніпровського телеканалу
No Result
View All Result
Home Всі новини

Маски, ми вас знаємо! Огляд найвідоміших масок в історії та розіграш захисного аксесуару від бренду “GA.EVA” (ВІДЕО)

15.04.2020
in Всі новини
168

На тіл останніх подій пов’язаних із коронавірусом COVID-19, в світі починає формуватися нова суспільна реальність: вийти з дому без медичної маски в передпік пандемії  —  справді небезпечно. Цей віднедавна постійний елемент гардероба активно входить у культуру… Чи ні? Маски в історії та мистецтві — найяскравіші з них зібрав до купи наш журналіст Станіслав Пивонос. Не перемикайтесь — в кінці сюжету на вас чекає приємний сюрприз.

 

 

Медичні маски вже не є чимось страшним — за місяць карантину більшість українців призвичаїлася їх носити. Змінилося і сприйняття цього явища суспільством: раніше зустріч із людиною у медичній масці залишала по собі відчуття тривоги, зараз  інші – спокій і безпека. Власне, в цьому основне її призначення — захистити. Із плином часу маски отримали безліч різних втілень, а деяким  навіть надавали містичного значення. Наприклад, в 17-му столітті лікарі, які боролися із бубонною чумою, вдягали маску, що нагадувала дзьоб птаха. Туди закладали різні трави, що мали захищати від чумних міазмів, однак це не завжди рятувало — збудник хвороби потрапляв через незахищені отвори для дихання. Тому для багатьох лікарів спроба надати допомогу закінчувалася трагічно.

 

Іншою формою захисту стали обладунки воїнів, зокрема, шоломи. Був такий у Саурона — антагоніста всесвіту Середзем’я, створеного письменником Джоном Рональдом Толкіном. Якби ж темний володар мав ще й рукавички — і єдиний перстень зберіг, і від коронавірусу не поліг би. А раптом…

Цікавий захисний шолом у фехтувальників. Проте герою Алена Делона у франко-італійському вестерні “Зорро” він би, напевно, заважав підкорювати серця жінок своєю посмішкою.

Ще один нестандартний приклад маски — у фільмі “Привид опери”. Навряд чи вона здатна захистити, але запам’ятається — точно. Як і головна пісня картини.

Слово “маска” найчастіше викликає у пам’яті саме це зелене обличчя  Джима Керрі. Саме ця комедійна роль допомогла йому стати одним із найкращих акторів жанру. І не дарма…

Дуже знайомі і ці два образи – убивця із американського слешеру “Крик” та “Гай Фокс” у виконанні незрівнянного Хьюго Уівінга. Його маска  глибоко увійшла в масову культуру і символізує анонімність у мережі Інтернет.

До речі, про комікси: традиційно супергерої використовують маски не скільки як елемент захисного костюма – це більше спосіб приховати свою особистість. Трапляються і безглузді варіанти втаємничення. А дехто — просто геній, мільярдер, плейбой та філантроп.

Подібної слави зажила і маска володаря ситхів у далекій-далекій галактиці — Дарта Вейдера.

Світ фільму “Шалений Макс” 15-го року чимось нагадав жебрацьку планету-пустелю Татуїн із комічної саги про Скайуокерів. Тутешня маска також заслуговує окремої уваги. Багатою на маски є і японська культура, зокрема, міфологія. Наприклад, безликий бог Каонасі — один із центральних персонажів мультфільму Хаяо Міадзакі “Віднесені привидами”. А також драматичний театр “Но” — його актори використовують маски різних людей та їхніх емоцій, а також духів та інших темних сил.

Окремою частиною світової культури є карнавальна традиція. Перша згадка датується 1094-м роком, Венеція. Вважається, що її започаткувала місцева аристократія, щоб похизуватися розкішшю свого вбрання. А манера ховати обличчя під масками сходить іще до римських Сатурналій — свята врожаю, коли рабам дозволяли сидіти поряд із господарями. Таким чином межа соціальної нерівності розчинялася. Проте через таємничість карнавали давно асоціюють із чимось лихим — чудовим прикладом є бал в американському фільмі жахів середини нульових. Там царюють вампіри.

Наче з пекла вилізли і учасники фінського хард-рок гурту Лорді. Вони знамениті тим, що виступають в масках і костюмах монстрів. Свого часу вони перемогли у “Євробачені” 2006-го року, а минулоріч — завітали до нас у Дніпро на перший фестиваль “БезВІЗ”.

А цих виконавців електро-синт-хаосу з Франції здається взагалі ніколи не бачили без їхніх шоломів. Зустрічайте — Дафт Панк!

 Своїми масками у Дніпрі під час карантину обзавелися навіть пам’ятники – Яворницький біля історичного музею та Поль. Останнього захистив нібито сам міський голова. Мета такого перформансу — нагадувати дніпрянам, що кожен повинен дбати про безпеку оточуючих. Подібною проблемою перейнялася і відома дизайнерка Каріна Гаєва.

 

Каріна Гаєва — дизайнерка бренду GA.EVA: “Так, я почала шити маски виключно для себе і для родини у зв’язку із ситуацією, і потім просто отримала дуже багато запитів. Ну, як багато, якусь кількість запитів до того, що люди теж хотіли отримати такі маски. Я писала: “ Ні, я не роблю їх, не продаю”. А потім все ж таки одна подружка мене вмовила, сказавши: “Ну, Каріна, дай людям шанс теж бути гарними в цей час”.

 

Загалом таких вийшло близько двадцяти, каже дизайнерка. З цієї лімітованої серії залишилася одна маска і вона може дістатися саме вам! Умови конкурсу доволі прості: треба довести, що вам дійсно потрібний стильний захист.  На нашій офіційній сторінці у Фейсбук під відео цього огляду залишайте свої селфі в масках — не медичних. Автор найбільш оригінального знімку отримає приз.  Переможця оголосимо наступного тижня — слідкуйте за нашими випусками новин. Хай щастить!

 

Автор – Станіслав Пивонос

Камера – Олександр Наумов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share128Tweet80

Новини, пов'язані з цим

Чотири доби Марганецька, Покровська і Червоногригорівська громади без води.

Майбутнє з датою перегляду.

15.08.2026

Головне на ранок. Україна та світ

15.08.2026
15.08.2026. Безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на 07:30.

15.08.2026. Безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на 07:30.

15.08.2026
14.08.2026. Безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на 18:30.

14.08.2026. Безпекова ситуація на Дніпропетровщині станом на 18:30.

14.08.2026
Дніпропетровщина отримає майже 315 млн грн додаткової дотації від уряду

Дніпропетровщина отримає майже 315 млн грн додаткової дотації від уряду

14.08.2026
«Укрнафта» планує запустити мобільні АЗС, тобто фактично продавати пальне просто з автоцистерн.

«Укрнафта» планує запустити мобільні АЗС, тобто фактично продавати пальне просто з автоцистерн.

14.08.2026
Next Post

Патрульних Дніпра звинувачують у вбивстві затриманого чоловіка (ВІДЕО)

Пандемія коронавірусу в Україні та світі - кількість інфікованих зростає (ВІДЕО)

16 квітня - День занудних лекцій. Прогноз погоди, Дніпро і область (ВІДЕО)

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Головна
  • Всі новини
  • Спецрепортаж
  • Інтерв’ю
  • Контакти
  • Бомбосховища у Дніпрі
  • Структура власності
© Телекомпанія "Приват ТБ Дніпро" – 9 канал, 1995-2023р.

З 2011 року 9 Канал Дніпро є частиною холдингу 1+1 медіа та виступає регіональним вікном каналу «2+2» (м. Київ)

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Головна
  • Всі новини
    • АТО/ООС
    • Вечірні випуски
    • Кримінал
    • Культура
    • Суспільство
    • Політика
    • Події
  • Спецрепортаж
  • Інтерв’ю
  • Контакти
    • Про нас
  • Бомбосховища у Дніпрі
  • Структура власності

З 2011 року 9 Канал Дніпро є частиною холдингу 1+1 медіа та виступає регіональним вікном каналу «2+2» (м. Київ)