Чутки про заборону пересування, комендантську годину та посилення карантину в області. У вівторок, 14 квітня, очільник облдержадміністрації Олександр Бондаренко справді сказав, цитую: «Не можна буде просто ходити вулицями». Така новина викликала обговорення у соцмережах. Згодом з’ясувалось, що це таки рекомендація. Отож, чи справді обмежать пересування людей в області та як працюватимуть заклики від обласного очільника? Що загрожуватиме тим, хто наважиться вийти на вулицю під час великодніх вихідних? Далі розвінчуємо усі чутки та міфи.
Про обмежене пересування вулицями на великодні свята вперше сказав очільник Дніпропетровської державної адміністрації Олександр Бондаренко 14 квітня. При цьому посилався на рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Олександр Бондаренко: “Тобто не можна буде ходити просто по вулицях. З 13 години суботи по 6 годину ранку понеділка. Тобто буде час купити продукти, ліки, все необхідне. І після того ми не виходимо на вулицю. З обіду суботи по ранок понеділка”.
Мешканці області сприйняли таку інформацію, як заборону виходити взагалі. У соцмережах її жваво обговорювали, поширювали чутки про комендантську годину. Наступного дня про додаткові великодні обмеження повідомив і директор департаменту транспорту Дніпровської міської ради Ігор Маковцев.
Аби скористатися громадським транспортом у зазначений період, окрім спеціальної перепустки і паспорта треба буде довідка з роботи.
16 квітня на сайті обласної адміністрації опублікували спільне доручення голови адміністрації та голови обласної ради, датоване 15 квітня. У документі надаються рекомендації очільникам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ та організацій. А саме: запровадити, відповідно до законодавства, додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи щодо пересування громадян у громадських місцях у період святкувань. До того ж, організувати санітарну обробку вулиць, особливо територій біля православних храмів.
Тобто люди можуть понести відповідальність за порушення відповідної постанови Кабінету Міністрів номер 211.
Заступник начальника головного управління нацполіції Дніпропетровщини Володимир Богоніс додає: за порядком стежитимуть три тисячі правоохоронців.
Дозволено посвячувати паски в селах, селищах або приватних секторах безпосередньо на вулиці — винести кошик і священик його посвятить.
Автор – Георгій Марков
Камера – Руслан Герасименко