Чим ми дихаємо? 17 квітня це питання задавали один одному та фахівцям не лише кияни та мешканці Запоріжжя. Від самого ранку мешканці Дніпра спостерігали смог і характергий запах чогось горілого. Версій багато — від аварії на “Запоріжсталі” до чорнобильської пожежі. Але це не дим з Чорнобиля, заспокоюють надзвичайники. І на Дніпропетровщині також великих пожеж не було. Задимленість пояснюють так: зараз у регіоні панує антициклон. Йому властивий підвищений атмосферний тиск. Він і «прибив» до землі вихлопи численних заводів, що працюють в області.
Анатолій Сугак, начальник управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС в Дніпропетровській області:
“Це смог, який є продуктами виробництва наших підприємств. Щоденно здійснюється радіаційне спостереження підрозділами ГУ – 4 рази на добу. Тому можу запевнити, що радіаційний фон на сьогоднішній день – в межах природної допустимої норми. Це 0,12 мР”.




