З початком карантину по всій країні виникла проблема нестачі донорської крові. Робота громадського транспорту обмежена, тож дістатися банку крові багатьом донорам проблематично. Згодом запустили нову ініціативу – “таксі для донора”, вона дозволяє безкоштовно скористатися перевезенням до банку крові. Чи мотивує це донорів? Дізнався Стас Коновалов.
З початком карантину донорів крові помітно меншає, розповідають медики. Для цього є вагомі причини — обмеження транспорту чи страх заразитися. Втім, інші хвороби пандемії не лякаються — потерба у компонентах крові не зникає. Щоб кожен донор зміг безкоштовно дістатися банку крові, запустили благодійний проєкт “таксі для донора”.
Вікторія Іванова, координаторка дніпровського осередку асоціації молодих донорів України: “Таксі для донора — це ініціатива фундації “Варто жити” та Донор.ua за ініціативою Uklon та мережі Wog. Для того, щоб скористатися цією нагодою, людина має зареєструватися на ресурсі donor.ua, планувати через нього донацію в будь-якому центрі крові, який для нього зручний, та отримати промокоди, які можна ввести у додатку Uklon. Таким чином він може отримати дві поїздки – до центру крові та повернутися назад, додому”.
Здати кров під час карантину прийшов заслужений донор України – Володимир Ніколаєв. Уперше в крісло донора він сів майже 45 років тому. Наразі здає кров уже 741 раз. За донорство крові чоловік отримав звання “Героя України”. Перед здачею обов’язково дотримується дієти.
Володимир Ніколаєв, заслужений донор України: “Традиционное, что нельзя — это жирное. Вот вы бы посмотрели. Если видите тут мешочек внизу, где плазма, если поем чего-то жирного накануне, то посмотришь, а там точки из жира! Поэтому ни в коем случае нельзя!»
Анастасія готується до першої здачі крові. Дівчина розповідає: спроба вже друга, минулого разу не допустили через неправильний сніданок. Настя дісталася сюди саме через послугу “таксі для донора”. Час на донорство виділив їй саме карантин.
Анастасія Плющова, здає кров вперше: “Карантин дає нам можливість на те, на що завжди не вистачало часу. І я вирішила скористатися саме цим моментом та здати нарешті кров. Бо я давно розказувала, що я хочу комусь допомогти, в мене є кров! І жінки можуть здавати чотири рази на рік, і нарешті я це змогла, завдяки карантину”.
У Дніпрі за три тижні існування проєкту безкоштовним таксі вже скористалися близько 70 донорів.
Автор – Стас Коновалов
Камера – Руслан Герасименко