Важливі етапи у процесі смаження яєчні і роль коагуляції в цьому, нібито буденному процесі. Навіщо в пральній машині прозоре скло, які кнопки на пульті від телевізора зайві — складними словами про звичайні речі розповідає місцевий дизайнер та співзасновник «дніпро.дизайн» Максим Гольдін. Менше ніж за тиждень півторахвилинні авторські випуски назбирали сотні лайків і коментарів. Автор чотриьох випусків “Сложно о простом” зазначає: все тут не просто так. Кожне слово, кожен жест і фасон піжамних штанів оцінювали та зважували. Чи досгяли мети і якою вона була? Зараз дізнаєтесь.
Самоізоляція, дистанційна робота, різноманіття вебінарів, онлайн-курсів тощо — спочатку це було різноманіттям карантинних буднів, згодом стало рутиною. Настільки, що відрізнити дійсно вартісну пропозицію від чергового порожнього базікання стало складно. Саме це затривожило Максима Гольдіна, який вперше наважився на щось типу іронічного відеоблогу.
Максим Гольдін, співзасновник dnipro.design:
«Коли я десь годину слухаю одного, годину другого, третього, п’ятого — я розумію, що змістовність тієї інформації наближається до нуля. І я зі свого боку почав думати: як би я міг допомогти людям увімкнути критичне мислення».
Своє роздратування Макс направив на творчість, а робота над роликами стала повчальною для нього самого. Приміряв, каже, шкіру телевізійника і оцінив як це непросто. Деякі дублі, каже, знімали по 30 разів. Оператором зголосилася стати дружина дизайнера. Продюсеркою автор називає Ольгу Владімірову.
Ольга Владімірова, авторка назви:
«У мене просто вискочила ця назва «сложно о простом» — це раз. Ще, мабуть, моя роль була — ухвалити це. Ну, будь-якому автору потрібна якась стороння, твереза думка — чи не фігня це справді, чи витрачати на це час».
Теми обирав максимально буденні, але жодної випадкової фрази чи деталі у відео нема. Усі жести, текст, речі, зовнішній вигляд — все має зміст.
Максим Гольдін, співзасновник dnipro.design:
«Багато спікерів використовують маркери. Він чіпляє якісь тригери, які в нас є, які нас турбують зараз. То, як правило, певний набір якихсь кроків. Деякі говорять: ми дамо 3, 5 кроків, щоб досягти. Далі, як правило, всі використовують — заповніть якийсь папірець, щось там надіслати, щось там натиснути і так далі. Певним чином їх використав, щоб була чітка аналогія з тими інструментами».
Ольга Владімірова, авторка назви:
«Це іронія, іронія над тим, як часто ми сприймаємо багато речей за чисту монету, не перевіряючи їх. Це стосується інформації, реклами, повідомлень в батьківському чаті, наприклад. Тобто ми, а особливо люди, які мають наслідки радянського виховання, — команди сприймаємо краще. На жаль».
У соцмережах вимагають продовження «Сложно о простом». Але автор передусім доумає про доцільність — жарт не має затягнутися. Максим зазначив: буде справді що сказати — будуть і нові відео, і нові формати.