«Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців», – зазначив Володимир Зеленський.
Ухвалення законопроєкту було однією з умов МВФ для отримання нової програми фінансування.
Законопроєкт про ринок землі передбачає:
- До 2024 року не більше 100 гектар в одні руки можуть набувати тільки фізичні особи, а з 2024 року землю можуть купувати українські юридичні особи, але не більше 10 тисяч гектар в руки.
- Закон забороняє продавати державні і комунальні землі.
- Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання, у разі згоди більшості громадян України.
- Початок дії закону відкладається, тобто запрацює з 1 липня 2021 року.
- У перші 2 роки дії закону буде заборонений продаж земель державної власності. Вільний обіг землі стосуватиметься лише ділянок, які належать пайовикам.
- Також закон доручає Кабміну в 6-місячний строк з дня опублікування розробити і затвердити порядок фінансової підтримки громадян і юросіб (у тому числі фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільгосппризначення, а також внести зміни до бюджету для створення Фонду розвитку сільських територій.